Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

BusinessForensics wint Defensie-competitie

09 november 2012 - 08:09ActueelData & AIMinisterie van Defensie
Sander Hulsman
Sander Hulsman

Securitysoftwareontwikkelaar BusinessForensics heeft de finale gewonnen van de Defensie Innovatie Competitie 2012. Dit jaar was het thema ‘Cyber Operations 2.0’. Als winnaar van deze competitie ontvangt BusinessForensics een innovatiebudget ter waarde van tweehonderdduizend euro.

In de finale streden de vijf finalisten van de competitie tegen elkaar met zeer verschillende innovatievoorstellen op het gebied van Cyber Operations 2.0. De jury koos BusinessForensics als winnaar omdat de oplossing het beste aansloot bij het thema, deze zeer toepasbaar is voor Defensie Cyber Operations en vanwege de mate van innovatie.

In-memory big data-analyse

BusinessForensics is een Nederlandse hightech startup met een innovatief softwareplatform. Het platform stelt banken, verzekeraars, telecombedrijven en overheidsinstellingen in staat om fraude en andere vormen van (cyber)crime effectief en efficiënt te monitoren, detecteren en te onderzoeken. ‘Voor een jong bedrijf als BusinessForensics betekent het winnen van de Defensie Innovatie Competitie een unieke kans om het BusinessForensics-platform verder te verbeteren en toepasbaar te maken voor Defensie en veiligheid’, zegt Marcel Verbraak, partner bij BusinessForensics.

Naast een in-memory big data-analysemodule voor het real time profileren en detecteren van afwijkingen beschikt het BusinessForensics-platform over een geavanceerde onderzoeks- en case management-module. Hiermee kunnen analisten diepgaand onderzoek doen naar gedetecteerde bedreigingen, zoals cyber crime, witwassen, creditcard- en telecomfraude, georganiseerde misdaad en andere soorten van complexe fraude. Het systeem helpt de analist met bijvoorbeeld sociale netwerk analyses, tijdslijnen en om grote hoeveelheden data en complexe verbanden begrijpelijk en efficiënt te kunnen visualiseren.

Defensie Innovatie Competitie 2012

De Defensie Innovatie Competitie werd in 2012 voor de vierde maal gehouden, met dit jaar als thema ‘Cyber Operations 2.0’. Om in de toekomst zijn militaire slagkracht in het cyberdomein te kunnen garanderen heeft Defensie behoefte aan nieuwe technologieën en innovaties, vandaar het gekozen thema voor 2012. De competitie is enerzijds bedoeld om het midden- en kleinbedrijf een ingang te bieden bij Defensie, anderzijds om innovaties en vernieuwende technologie, die van nut zijn voor Defensie, te genereren en stimuleren.

Meer over

Business IntelligenceCybercrime

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Trek AI uit de experimenteerfase

    Een gids over AI als strategisch instrument en op welke manier je écht waarde toevoegt aan je organisatie.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    ManageEngine

    Uniform IT-beheer voor complexe hybride klantomgevingen Centric (ManageEngine en Centric)
    Pijl naar rechts icoon

    Aces Direct

    Grootschalige vervanging van werkplekken gemeente Halderberge (Aces Direct en gemeente Halderberge)
    Pijl naar rechts icoon

    AIRBUS Protect

    Beveiliging van Europese instellingen (Airbus Protect)
    Pijl naar rechts icoon

    Alistar

    Benegas kiest voor toekomstbestendige bedrijfsvoering met Business Central en FuelVision365 (Alistar en Benegas)
    Pijl naar rechts icoon

    Amis Conclusion

    Dataplatform ProRail zorgt voor veilig en betrouwbaar spoorverkeer (Amis Conclusion en ProRail)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Wereldwijd alarm over Anthropic Mythos

    Data & AI

    Kort: Miljoenenimpuls voor Maeconomy, Defensie begint proef met soevereine cloud (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Nederland laat Arctische zeekabel lopen

    Cloud & Infrastructuur

    Contract NS en DXC grootste van eerste kwartaal 2026

    Data & AI

    Wikipedia doet ai in de ban

    Data & AI

    Anthropic houdt hackmodel Mythos bewust achter slot en grendel

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs