Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Personeel Xerox legt werk neer voor meer loon

26 februari 2014 - 07:493 minuten leestijdActueelCarrièreFNVXerox
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

De werknemers van Xerox in Venray gaan actievoeren voor koopkracht en echte banen. Woensdag 26 februari leggen zij om 13.00 het werk voor twee uur neer. Tot op heden negeert Xerox volgens FNV Bondgenoten zijn werknemers, maar de vakbond meent dat zelfs de raad van bestuur in de Verenigde Staten zijn kop niet in het zand kan steken voor een werkonderbreking. FNV wil 3 procent loonsverhoging voor het Xerox-personeel in plaats van het geboden 1,25 procent en ook moet de positie van uitzendkrachten verbeteren.

Dinsdagmiddag 25 februari liep om 14.00 uur het vakbondsultimatum af voor Xerox Manufacturing om te komen met een goed structureel loonbod en concrete afspraken over het omzetten van tijdelijke naar vaste contracten. De cao geldt voor circa 850 werknemers. Nu Xerox het ultimatum heeft laten verstrijken, kunnen acties van de werknemers worden verwacht. Nog niet eerder heeft het personeel van Xerox het werk neergelegd.

35 miljoen dollar bonus

‘Natuurlijk zien de werknemers dat het niet goed gaat in de kopieermachinebranche’, zegt vakbondsbestuurder Ger Klinkenberg van FNV Bondgenoten. ‘Maar ze zien ook dat hun raad van bestuur over 2012 een bonus opstrijkt van 35 miljoen dollar. Dat is 40 procent meer dan in 2011. Dat staat in schril contrast met het bod van 1,25 procent loonsverhoging voor twee jaar en het inleveren van twee vrije dagen. De zakken van de raad van bestuur en de aandeelhouders worden rijkelijk gevuld, maar tegelijkertijd draait diezelfde raad van bestuur zonder schroom de duimschroeven nog verder aan bij het personeel. Dan is het toch logisch dat de werknemers in opstand komen?’

Naast een loonsverhoging van 3 procent wil vakbond FNV Bondgenoten de positie van uitzendkrachten verbeteren. Klinkenberg: ‘Van de 850 werknemers werkt circa 350 op basis van een tijdelijk contract. Sommigen van hen werken echter al jarenlang bij Xerox. Ze horen gewoon bij Xerox en hebben net zo goed recht op zekerheid over werk en inkomen. Zij willen volwaardige contracten en echte banen.’

NXP

Evenals bij Xerox is op initiatief van FNV Metaal actie gevoerd bij chipfabriaknt NXP in Nijmegen. Meer dan 450 medewerkers legden dinsdagmiddag 25 februari het werk neer en voerden actie bij de poort van de fabriek. Deze actie kwam niet onverwacht, FNV had hier al mee gedreigd. De vakbond wil hier over twee jaar 4,5 procent loonsverhoging, de bonusregelingen voor de lagere en middeninkomens moeten worden afgeschaft en er moet  een fonds komen voor scholing en ontwikkeling van driehonderdduizend euro. NXP maakt mooie winsten, maar het personeel profiteert volgens het FNV hier niet van mee.

Meer over

Arbeidsvoorwaarden

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    Xerox schrapt 150 banen in Venray

    ActueelCarrière

    FNV: CAO Xerox bijna rond

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Xerox-personeel legt opnieuw het werk neer

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    FNV beschuldigt Xerox van stakingsbreuk

    Staatsbosbeheer kiest voor Xerox MPS
    ActueelCarrière

    Stakers Xerox willen productie lamleggen

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Xerox-personeel gaat 24 uur staken

    2 reacties op “Personeel Xerox legt werk neer voor meer loon”

    1. Johan Duinkerken schreef:
      27 februari 2014 om 09:06

      In tijden van een crisis een bonus van 40% is toch pervers?
      Hier hoort een raad van commissarissen toch ook op in te grijpen of krijgen die zwijggeld?

      Login om te reageren
    2. Erwin schreef:
      28 maart 2014 om 17:18

      @Johan, in die raad zitten commissarissen, die bij andere bedrijven directive zijn, en waar de Xerox directie commissaris is. De ene hand wast de andere.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs