Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Cordys boekt 17 miljoen euro verlies

23 juni 2010 - 13:43ActueelCloud & InfrastructuurCordysGoogle
Rian van Heur
Rian van Heur

Het Nederlandse softwarebedrijf Cordys heeft in 2009 een verlies geboekt van 17 miljoen euro. Het bedrijf had voor het afgelopen jaar winst voorspeld, maar dat is niet uitgekomen. Vertraging van de inkomsten van het partnership met Google, verkoop van de afdeling professional services en de economische crisis zijn daar debet aan. De leverancier boekte een netto-omzet van 26 miljoen euro.

Cordys had in 2009 weer winst willen maken door de verkoop van licenties te laten groeien. ‘Dat is ook gebeurd', zegt een woordvoerder. ‘Onze licentieverkoop is in 2009 met 56 procent gegroeid vergeleken met een jaar eerder. Er zijn echter andere oorzaken die de inkomsten hebben gedrukt.' Hij doelt daarmee onder andere op het partnership met Google waarvan de resultaten nu pas zichtbaar zijn. ‘We waren voor die inkomsten afhankelijk van de webwinkel voor zakelijke software van Google. De komst daarvan heeft wat langer geduurd dan verwacht.'

Daarnaast verkocht de BPM-leverancier zijn dienstentak aan de Amerikaanse automatiseerder CSC. ‘Dit was een divisie die veel omzet genereerde, maar wij willen ons helemaal gaan richten op het verhogen van de licentieomzet. De verkoop werpt ook wel zijn vruchten af, maar in eerste instantie drukt het de omzet', zegt de woordvoerder. Een derde oorzaak is de crisis. ‘Een groot deel van onze omzet komt van financiële bedrijven, de maakindustrie en logistieke bedrijven', zegt de woordvoerder.

Kortlopende schulden

De liquiditeit van het bedrijf, het vermogen om op korte termijn kortlopende verplichtingen te voldoen, is gedaald van 1,51 eind 2008 naar 0,92 eind 2009. Dit betekent dat Cordys uit bezittingen die snel te gelde kunnen worden gemaakt eind 2009 92 procent van zijn kortlopende schulden kon dekken. Die bedragen 17 miljoen euro. Jan Baan en durfkapitaalverstrekker Argonaut hebben elk een evenredig bedrag in het bedrijf gestoken. 'Dit bedrag is bedoeld om verder te investeren in het product', aldus de woordvoerder.

Toch heeft Cordys redelijk wat vertrouwen in het komende jaar. ‘Gartner becijferde een gemiddelde groei van de licentieomzet in de bpm-markt van 20 procent. Daar zitten wij ver boven', zegt een woordvoerder. ‘De economische situatie blijft echter lastig te schatten. We sturen op break-even, maar kunnen hierover nog geen harde uitspraken doen.'

Meer over

Architectuur

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Cordys is geen Jan Baan-club meer

    Handen schudden
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Cordys werkt samen met Corticon

    Computable.nl
    InfopaginaInnovatie & Transformatie

    Jan Baan, Cordys

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Cordys sluit contract met KPN

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Jan Baan weer aan het roer bij Cordys

    AchtergrondData & AI

    Cordys vormt procesmotor Opentext

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs