Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Partner eist rekenkracht voor virtualisatie en SDN

09 december 2013 - 08:57ActueelCloud & InfrastructuurBrocade
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

In een tijd waarin klanten virtualisatie en software-defined networking (SDN) omarmen, wijst een onderzoek van leverancier van ict-infrastructuuroplossingen Brocade onder channel-resellers uit dat datacenterbeschikbaarheid de grootste zorg is van deze groep. 40 procent van de respondenten geeft dit aan. Het onderzoek laat ook zien dat deze zorg innovatie en de adoptie van volgende-generatie applicaties en diensten beperkt.

Voor de channel-resellers liggen hier directe kansen om op te treden als strategisch adviseur voor grote ondernemingen. Resellers kunnen bedrijven helpen bij het vergroten van inzicht in de mogelijkheden van fabric-gebaseerde datacenteromgevingen, waarmee de netwerken van de toekomst te bouwen zijn.

Weinig investeringsbereidheid

Het onderzoek vond plaats onder 350 wereldwijde resellers en systems integratoren. Volgens de respondenten beschouwt 60 procent van de eindgebruikers fabrics als de toekomst van netwerken. Niettemin is er weinig bereidheid om te investeren in datacenternetwerken. Bijna een derde van de resellers geeft aan dat hun klanten alleen investeren in netwerken om specifieke nieuwe applicaties of diensten te ondersteunen. Een op de tien investeerde pas nadat het netwerk was uitgevallen.

De top vijf-redenen voor netwerkinvesteringen zijn de wens om virtualisatie in te zetten (41 procent), de vraag naar snellere toegang tot data en applicaties (41 procent), de vraag naar meer bandbreedte (32 procent), de noodzaak om groeiende datavolumes te ondersteunen (25 procent) en de noodzaak om mobiliteit te ondersteunen (24 procent).

Meer dan 60 procent van de channel-resellers denkt dat fabric-netwerken in datacenters in 2020 ‘standaard’ of ‘zeer gebruikelijk’ zijn. Een kwart van de channel-resellers denkt dat SDN in 2020 een belangrijke trend is; op dit moment geeft een derde toe dat het weinig kennis heeft van SDN.

Budgetbeperkingen

62 procent van channel-resellers denkt dat budgetbeperkingen een ‘significante impact’ hebben op de mogelijkheid om in nieuwe technologie te investeren; 63 procent noemt vendor-financiering als ‘cruciaal’ of ‘belangrijker’ in de komende jaren. Niettemin is flexibiliteit, en niet kostenbesparing, de belangrijkste reden voor klanten om de cloud te omarmen, zoals genoemd door bijna een derde van de respondenten. Daarna volgt de snelle adoptie van applicaties (18 procent).

Channel-resellers noemen ‘concurrentie van vendoren’, ‘gebrek aan ervaren verkoopmedewerkers’ en ‘weinig oog voor de waarde van diensten’ als de top drie-uitdagingen voor het vergroten van de omzet uit diensten. 62 procent van de respondenten met klanten in de publieke sector verwacht dat de omzet in deze sector ‘zal toenemen’ of ‘significant zal toenemen’ in 2020.

Meer over

Universal CommunicationsVirtualisatie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Groei
    ActueelCloud & Infrastructuur

    IDC: SDN-markt groeit jaarlijks 89 procent

    Computable.nl
    ActueelWerkplek & Beheer

    ‘Nederland loopt voorop met virtualisatie’

    deal overeenkomst partner samenwerking akkoord
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Oracle lijft SDN-specialist Corente in

    Eén reactie op “Partner eist rekenkracht voor virtualisatie en SDN”

    1. EarlyBert schreef:
      10 december 2013 om 12:18

      De titel is wat misleidend. Uit het onderzoek blijkt nergens dat channel partners om rekenkracht vragen. Wel bijvoorbeeld dat als je ze vraagt “Which of the following are your customers’ three biggest challenges related to their networking requirements?” (!) dan wordt datacenter beschikbaarheid door 40% op nummer 1 gezet uit het lijstje dat Brocade daarvoor aanlevert. En zo blijken alle vragen nogal suggestief te zijn geweest, zoals te lezen is in de PDF samenvatting ervan.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs