Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Datacenter

Eurofiber breidt datacenter weer uit

28 oktober 2015 - 10:09ActueelCloud & InfrastructuurEurofiber
Suzanne Martens
Suzanne Martens

Glasvezelleverancier Eurofiber gaat zijn Tier3-datacenter in Groenekan (gemeente de Bilt) voor een tweede keer uitbreiden. Het bedrijf wil hiermee de groei van zijn colocatie-activiteiten faciliteren. Daarnaast gaat het sterker inzetten op groene technologieën, om zowel efficiënter en milieuvriendelijker met energie om te gaan als de klanten bewust te maken over hun energieverbruik. De uitbreiding moet op 1 november 2015 zijn afgerond.

In april 2012 opende Eurofiber de deuren van het Tier 3-gecertificeerde datacenter in Groenekan in de regio Utrecht. Anderhalf jaar later kondigde het de eerste uitbreiding van zijn datacenter in Utrecht aan, om te kunnen voldoen aan de toenemende vraag naar rack space en private suites. Nu is de tijd rijp voor een tweede uitbreiding. Hiermee kunnen klanten het beschikbare vermogen gefaseerd opschalen van 200 kilowatt naar 1 megawatt. Daarnaast komt de nadruk te liggen op groene technologieën.

Arian de Korte, operations director van Eurofiber licht toe: ‘Het datacenter is bouwkundig en elektrotechnisch volledig ingericht om 1 megawatt per deel te kunnen bieden. Maar de behoeften van onze klanten bepalen hoeveel vermogen we daadwerkelijk nodig hebben: we kunnen in stappen van 200 kilowatt uitbreiden op het koel- en ups-vermogen. Op deze manier maken we zo efficiënt mogelijk gebruik van energie. Milieuvriendelijkheid is een belangrijk aandachtspunt in onze hele organisatie, dus ook in Datacenter Utrecht.’

Eurofiber maakt bij de uitbreiding van zijn datacenter gebruik van koelingssystemen die ook bij lage vermogens zorgen voor een optimale pue (power usage effectiveness). Daarnaast wordt de verdeling van de belasting van de ups’en (uninterrupted power supplies) beter verdeeld. Tot slot zijn de racks in het nieuwe deel voorzien van slimme pdu’s (power distribution units), zodat klanten op ieder moment van de dag hun energieverbruik kunnen checken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Utrecht
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eurofiber breidt Utrechts datacenter uit

    Eurofiber
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eurofiber opent datacentrum Groenekan

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eurofiber Group neemt Dataplace over

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs