Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Digital Realty migreert klanten TelecityGroup

14 september 2016 - 14:52ActueelCloud & InfrastructuurDigital RealtyEquinixSurfsaraTelecityGroup
Rian van Heur
Rian van Heur

De Amsterdam Data Tower is volledig operationeel. Deze toren is bekend onder de naam AMS1, het oude datacenter van TelecityGroup. Digital Realty kocht dit datacenter in juli van Equinix. De toren is onderdeel van de eerste fase van de herontwikkeling en uitbreiding van het AMS1 datacentrum op het Amsterdam Science Park.

De migratie van datacenterklanten van AMS1 naar de Amsterdam Data Tower is op dit moment aan de gang en zal waarschijnlijk aan het eind van het volgend jaar zijn voltooid. Digital Realty kocht het datacenter Amstel Business Park I, nadat de Amerikaanse datacenterdienstverlener Telecity het kocht in januari 2016. Het was een voorwaarde van de Europese Commissie dat het bedrijf acht datacenters zou afstoten. Ook het datacenter Science Park is door Digital Realty gekocht. Dit om een monopoliepositie op de datacentermarkt te voorkomen.

De Amsterdam Data Tower is een kwalitatieve, carrier-neutrale faciliteit die een uitgebreid ecosysteem biedt van telecomorganisaties, isp’s en kabelleveranciers, om te voorzien in de connectiviteitsbehoeften van de klant. De toren is 72 meter hoog en biedt klanten een oppervlakte van vijfduizend vierkante meter, met negen megawatts aan it-load. De faciliteit is ontworpen en gebouwd op basis van de nieuwste technologieën. Het biedt klanten toegang tot meer dan 150 netwerkhubs, waaronder Amsterdam Internet Exchange (AMS-IX, de grootste transport hub ter wereld) en Neutral Internet Exchange (NL-ix).

Eerste klant

De eerste klant die is gehuisvest in de toren is Surfsara. ‘Door de migratie naar het nieuwe datacenter kan Surfsara op een duurzame en efficiënte manier de toename van hoogwaardig onderzoek van Nederlandse universiteiten en industrieën accommoderen. Daarnaast wordt de capaciteit van de Nationale Supercomputer substantieel uitgebreid naar een indrukwekkende computerkracht van 1.8 Pflop/s’, zegt Anwar Osseyran, managing director van Surfsara en lid van de raad van bestuur van Surf.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Equinix steekt 96 miljoen in nieuw datacenter

    Equinix AMS3 Science Park Amsterdam
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Equinix rondt uitbreiding AM3 Science Park af

    Equinix AMS3 Science Park Amsterdam
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Equinix doet overnamebod op TelecityGroup

    Equinix MI3 IBX datacenter Miami
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Equinix opent vijf nieuwe datacenters

    Interxion
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Groen licht overname Interxion door Digital Realty

    Storing
    ActueelOverheid

    VUmc heeft oorzaak ict-storing nog niet achterhaald

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs