Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Cordstrap kiest Iris van Intersystems als stekkerdoos

05 november 2018 - 09:313 minuten leestijdActueelData & AIIntersystemsPhact
Rik Sanders
Rik Sanders

Cordstrap, leverancier van ladingvastzetsystemen uit Venray, heeft voor de stroomlijning van zijn internationaal dataverkeer gekozen voor de enterprise service bus van het Iris-platform van de Amerikaanse automatiseerder Intersystems. Cordstrap schaft deze generieke stekkerdoos, die it-toepassingen eenduidig koppelt, aan op advies van it-partner Phact.

Cordstrap uit Venray biedt wereldwijd klanten oplossingen om ladingen veilig op de plaats van bestemming aan te laten komen. Het bedrijf telt drie internationale productielocaties, ruim 450 medewerkers in twintig landen en verkoopactiviteiten in ruim vijftig landen. De onderneming werkt met diverse systemen die deels in de cloud en deels on-premise draaien.

Het bedrijf wil meer de zekerheid dat data tussen de verschillende it-oplossingen zich ongehinderd laten uitwisselen. Tot nu toe regelde Cordstrap dit middels verschillende één-op-één koppelingen tussen de uiteenlopende softwaretoepassingen. Op advies van it-partner Phact, eveneens uit het Noord-Limburgse Venray, worden deze verscheidene koppelingen vervangen door een gemeenschappelijke enterprise service bus (esb) van Intersystems. Die moet ervoor zorgen dat alle data binnen het bedrijf op een consistente, efficiënte en veilige wijze hun weg vinden naar systemen en gebruikers.

Integratie

Na een selectietraject viel de keuze op de esb van het Iris-platform van Intersystems. Inmiddels is er een cloudgebaseerde esb-koppeling onder Microsofts Azure gerealiseerd tussen het lokaal draaiende erp-maatwerksysteem en het facturatiesysteem dat in de cloud draait. Cordstrap streeft ernaar om meer on-premise applicaties naar de cloud te migreren. De ondersteuning van Iris is een belangrijke pijler onder die ambitie.

Met behulp van Iris gaat Phact gefaseerd tien koppelingen opleveren. Als sterke punten van de esb noemen de softwarearchitecten de geïntegreerde workflow, en de analyse-instrumenten. Die bieden vooral uitkomst bij het opsporen van fouten en het beheren van koppelingen. Intersystems biedt een brede ondersteuning van protocollen en standaarden in zowel de nieuwste technologieën alsook voor legacysystemen. Dit was voor Cordstrap een belangrijke overweging tijdens het selectietraject.

Iris omvat voorts een reeks van geïntegreerde functies voor het maken van koppelingen voor het uitwisselen van data uit verschillende systemen en het orkestreren, bewaken en analyseren van de operationele processen. Zo wil Cordstrap met de esb een verregaande integratie realiseren met klanten en leveranciers in de logistieke keten. Hiermee worden naar verwachting kosten verlaagd en fouten gereduceerd.

Eerste klant

Cordstrap is de eerste Nederlandse klant die het Iris Data Platform heeft gekocht. Intersystems noemt Iris een ‘dataplatform met functies voor interoperabiliteit, geschikt voor alle vormen van bedrijfskritische en data-intensieve applicaties, ongeacht of gebruikers deze toepassen voor transactieverwerking of voor analytische doeleinden.’ Volgens het bedrijf versnelt Iris Data Platform de ontwikkeling en uitrol van datagedreven applicaties. Het bevat onder meer een uitrolmechanisme, gericht op zowel cloud- en hybride als lokale omgevingen. Cordstrap wil naast het gebruik van de Iris-esb het platform inzetten bij de ontwikkeling van nieuwe applicaties en oplossingen.

Computable-debat

Tijdens ICT & Logistiek 2018 houdt Computable twee debatten. Op woensdag 7 november om 14.30 uur discussiëren wij in Theater 6 over smart logistics en hoe data als motor kan dienen van de logistieke keten. Op 8 november vindt op hetzelfde tijdstip en in hetzelfde theater een discussie plaats over artificial intelligence en hoe deze ontwikkeling de logistiek op zijn kop kan zetten. De debatten staan onder leiding van Computable-hoofdredacteur Sander Hulsman.

Meer over

AzureESB

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Maak kennis met digitale identiteiten

    De digitale economie groeit snel en de EU heeft strikte regelgeving ingevoerd om de veiligheid en privacy te waarborgen; in deze whitepaper ontdek je hoe digitale identiteiten deze transitie ondersteunen en wat dit voor jouw organisatie betekent.

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    Distributeur koppelt vers-data via ESB Intersystems

    Data uit cloud
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intersystems komt met nieuw ontwikkelplatform

    arts
    ActueelData & AI

    Epd’s van Epic zijn compatibel met Intersystems Iris

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Livia neemt Iris Hybrid Technology over

    ActueelData & AI

    Itzos en Intersystems helpen Sint Maartenskliniek

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs