Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

OpenText koopt Micro Focus voor 6 miljard dollar

26 augustus 2022 - 14:53ActueelData & AIMicro FocusOpenText
Diederik Toet
Diederik Toet

OpenText, de Canadese aanbieder van enterprise information management (eim)-producten, legt zes miljard dollar neer voor de Britse leverancier van software voor data-analyse Micro Focus. Het is de zevende en duurste overname door OpenText sinds 2018.

Met de overname beoogt OpenText zijn productportfolio verder uit te breiden. Het bedrijf had daartoe al eerder enkele ondernemingen overgenomen, maar qua formaat en overnameprijs spant Micro Focus de kroon. De betaalde zes miljard is volgens nieuwsdienst Bloomberg ongeveer de helft van de beurswaarde van OpenText. De toevoeging van producten en de uitbreiding van de markt zouden dit echter verantwoorden.

OpenText levert software om gestructureerde en ongestructureerde data te beheren en verwerken. Dit heeft vooral meerwaarde voor organisaties die grote hoeveelheden data verwerken en moeten voldoen aan strikte regels voor beheer en opslag van gegevens. De leverancier heeft een vestiging in Amstelveen en Hoofddorp.

Duurste overname

Micro Focus levert allerlei zakelijke software met functionaliteiten voor data-analyse. Klanten zetten de software onder meer in voor cybersecurity, operationeel it-beheer en communicatie. Het bedrijf heeft duizenden klanten, waaronder Achmea, Air France KLM, Rabobank, Essent, Rijksuniversiteit Groningen en KU Leuven. Toch dalen omzet en winst sinds 2018.

Micro Focus is de zevende en duurste overname van OpenText sinds 2018. In dat jaar nam het de bedrijven HighTail en Liaison Techologies over. In 2019 betaalden de Canadezen 75 miljoen dollar voor Catalyst Repository Systems, een leverancier van ediscovery-oplossingen voor bedrijfsjuridische afdelingen en kantoren, en een half miljard dollar voor backup-specialist Carbonite. Een jaar later werd informatieverwerker Xmedius voor 75 miljoen dollar toegevoegd en eind 2021 volgde email-versleutelaar Zix voor 860 miljoen dollar.

Het hoofdkantoor van Micro Focus is gevestigd nabij Londen. Daarnaast beschikt het over vestigingen in Amstelveen en Brussel.

Meer over

Overname

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Maak kennis met digitale identiteiten

    De digitale economie groeit snel en de EU heeft strikte regelgeving ingevoerd om de veiligheid en privacy te waarborgen; in deze whitepaper ontdek je hoe digitale identiteiten deze transitie ondersteunen en wat dit voor jouw organisatie betekent.

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Een stortvloed aan ai-tools; ServiceNow drinkt zijn eigen champagne

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    AchtergrondData & AI

    ISO 42001 veelbelovend als standaard voor verantwoorde ai

    Maersk containerschip in de Rode Zee
    ActueelData & AI

    Verbetering nodig bij Digitale Infrastructuur Logistiek

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    ActueelData & AI

    IBM investeert miljarden in VS

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs