Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Thailand wint Imagine Cup

16 augustus 2007 - 14:16ActueelSoftware & DevelopmentMicrosoft
Rian van Heur
Rian van Heur

De programmeerwedstrijd Imagine Cup 2008 is gewonnen door Thailand. In de top drie staat geen westers land. De tweede en derde plaats gingen naar Korea en Jamaica. Het Nederlandse team werkt nu in Nederland aan het op de markt brengen van hun applicatie iConnect.

Het Thaise team heeft de finale van de Imagine Cup, de programmeerwedstrijd van Microsoft gewonnen. Thailand maakte de applicatie Lifebook. Deze applicatie zet text-only boeken om in een meer aantrekkelijke vorm om analfabeten kennis te laten maken met de inhoud van deze boeken.

Het Koreaanse team behaalde een tweede plaats met de applicatie Finger Code. Deze applicatie moet onderwijs aan personen met een gecombineerde doof/blindheid vergemakkelijken. Het team gebruikte hiervoor een zogenaamd glove device waarmee het mogelijk is via vingerbraille te luisteren en te praten met een leraar of computer. De derde plek was voor het Jamaicaanse team. Zij maakten een applicatie waarmee op afstand onderwijs gevolgd kan worden.

Verrast

Maarten-Jan Vermeulen, academic relations manager van Microsoft, was wel verrast met de uitslag. "Ik had zelf een andere top drie in mijn hoofd." Hij had niet meteen een favoriet, maar vond de applicaties van de andere finalisten Servië en Oostenrijk ook erg goed. Dat er geen land uit West-Europa in de top drie staat vindt hij 'ook wel goed'. "Zo word je ook weer wat meer uitgedaagd."

Uitgeschakeld

Het Nederlandse team werd in de halve finale uitgeschakeld. Zij maakten de applicatie iConnect. Vermeulen is trots op het Nederlandse team. "Als ze op het podium staan heeft het zoiets als bij de Olympische Spelen." Team Delft gaat nu het product op de markt proberen te brengen. In het Microsoft Innovation Center in Barneveld werkt het team verder aan de applicatie. Het krijgt daarbij steun van de afdeling Educatie van Microsoft Nederland.

Milieu

Team Delft heeft aan Vermeulen al toegezegd volgend jaar weer mee te doen met de programmeerwedstrijd. Het thema zal dan 'milieu' zijn. "Dat is erg breed. Wij hopen in september wat meer specifiek hierover te kunnen zijn", zegt Vermeulen. De finale van de Imagine Cup 2009 wordt in ieder geval in Parijs gehouden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Delft strandt in halve finale Imagine Cup

    Winnaars Nederlandse Imagine Cup
    ActueelCarrière

    Imagine Cup-teams werken in MIC verder aan product

    Winnaars Nederlandse Imagine Cup
    ActueelCarrière

    Team Delft bereidt zich voor op Imagine Cup finale

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Team Delft winnaar Imagine Cup 2007

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Landelijke finale ‘Imagine Cup’

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    TU Delft creëert slimme stad met City Cloud

    Eén reactie op “Thailand wint Imagine Cup”

    1. Dylan schreef:
      17 augustus 2007 om 04:52

      Er is genoeg talent in Thailand, alleen het grootste dilemma is de taal achterstand, engels is niet de beste kwaliteit van de Thai.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs