Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Hogeschool Rotterdam wint Imagine Cup 2008

29 mei 2008 - 08:59ActueelSoftware & DevelopmentMicrosoft
Diederik Toet
Diederik Toet

De Nederlandse versie van de jaarlijkse programmeerwedstrijd Imagine Cup is dit jaar gewonnen door een team van Hogeschool Rotterdam. De studenten bouwden een computerspel waarin de speler zijn omgeving moet schoonmaken.

Het studententeam van Hogeschool Rotterdam is de winnaar van de Nederlandse Imagine Cup 2008. In de finale waren de studenten met hun project Guardian of Eden sterker dan de vier andere finalisten. De winnaars krijgen een geldprijs van 2000 euro en mogen Nederland vertegenwoordigen in de wereldwijde finale in Parijs deze zomer. 

De tweede plaats, een geldprijs van 1500 euro, ging naar het team van TU Eindhoven. De derde plaats, waarmee een bedrag van 1000 euro is gemoeid, sleepte het team van Universiteit Utrecht binnen.

Organisator Maarten-Jan Vermeulen is onder de indruk van de deelnemende groepen. "De teams worden elk jaar professioneler. Als ik zie hoe veel ze gegroeid zijn in de laatste paar weken, belooft dat echt wat voor hun toekomst."

Jong talent

De Imagine Cup is een software-programmeerwedstrijd die Microsoft organiseert om jong talent te stimuleren met innovatieve technologische toepassingen te komen. Dit jaar was het thema milieu. Studenten moesten met behulp van technologie een bijdrage leveren aan een duurzamer milieu. Na een uitgebreide voorselectie en een halve finale bleven vijf teams over die vandaag een werkend prototype presenteerden. Het winnende team heeft een game ontwikkeld waarin de speler zijn omgeving moet schoonmaken. "We hebben dit bereikt omdat we met het hele team gewoon hartstikke enthousiast zijn," aldus de trotse winnaars.

De wedstrijd wordt dit jaar voor de zesde keer gehouden en inmiddels hebben er al meer dan honderdduizend studenten uit meer dan honderd landen meegedaan. Het winnende Nederlandse team wordt begeleid bij het in de markt zetten van hun product, bijvoorbeeld met advies over het aanvragen van patenten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    ActueelSoftware & Development

    Thailand wint Imagine Cup

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Delft strandt in halve finale Imagine Cup

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Team Delft winnaar Imagine Cup 2007

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    TU Delft creëert slimme stad met City Cloud

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Erasmus wint Nederlandse finale Imagine Cup

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Studenten lossen wereldproblematiek op

    2 reacties op “Hogeschool Rotterdam wint Imagine Cup 2008”

    1. Kees van Dijk schreef:
      29 mei 2008 om 17:50

      Mooi thema: HET MILIEU. “…met behulp van technologie een bijdrage leveren aan een duurzamer milieu.” Een prachtige uitdaging.
      Het resultaat? Een spelletje.
      Dit is niet de eerste keer dat prestaties van studenten op hogescholen/universiteiten in het nieuws komt doordat zij zich verdienstelijk hebben gemaakt op het gebied van spelletjes.
      Ik hoop dat de studenten ook wordt bijgebracht dat het in de maatschappij niet alleen om spelletjes gaat…

      Login om te reageren
    2. tweety schreef:
      9 april 2009 om 16:55

      Weest niet bang dat wordt ons bijgebracht…
      en doe nou niet gelijk zo negatief en gun ze op het minst wat respect…

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs