Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Twaalf studenten ronden blockchain-cursus af

Certificaat
23 juli 2019 - 09:503 minuten leestijdActueelCarrièreAvans HogeschoolBreda University of Applied SciencesWeconomics
Suzanne Martens
Suzanne Martens

De eerste groep studenten heeft de Certified Blockchain Professional Program (CBPP)-opleiding afgerond. Deze cursus van een half jaar leidt twaalf deelnemers op tot blockchainprofessional. De nadruk ligt op het ontwerp van toepassingen. De studenten hebben op 5 juli hun diploma of certificaat behaald.

Het Certified Blockchain Professional Program (CBPP)-programma is opgezet door de Weconomics Foundation in samenwerking Logistics Community Brabant en andere partners. De opleiding legt de nadruk op de business- en ontwerpkant van toepassingen.

Volgens de samenstellers van de cursus richten andere aanbieders van blockchain-cursussen zich veelal op de software- en ontwikkelkant. Deelnemers van het CBPP-programma moeten zowel theorie- als praktijkles krijgen. 

Theorie en praktijk

De eerste editie is in februari van dit jaar van start met twaalf deelnemers. Paul Bessems, oprichter van de Weconomics Foundation, vertelt dat de groep deelnemers divers is in leeftijd, achtergrond en ervaring. ‘Allen hebben affiniteit met ict. Het aandeel van deelnemers varieert van mensen die net zijn afgestudeerd, zelfstandig ondernemers, medewerkers in het bedrijfsleven of oprichters van startups.’

Deelnemers werken vier dagen per week aan een opdracht voor een werkgever. Voorbeelden van het afgelopen jaar zijn het Medigister (inzicht voor zorgaanbieders in verstrekte medicijnen en vaccinaties), Floow2 (b2b-platform om slimmer met capaciteiten en materialen om te gaan), HRcommunity (vraag en aanbod van bedrijfsopleidingen) en Vos Logistics (schade aan trucks sneller en slimmer delen binnen de organisatie).

Daarnaast krijgen de studenten één dag per week les in vakken zoals Blockchain Organiseren en Digitale Transformatie, spelen ze simulatiespelen en volgen ze gastcolleges. Hiermee doen ze kennis op in design thinking, organisatiekunde, systeemleer, organisatieontwikkeling en verschillende it-architecturen en blockchain-platformen.

Tweede editie

De eerste groep heeft op 5 juli de opleiding afgerond met een presentatie van hun ontwerpopdracht. Zij ontvangen een diploma of certificaat. Ongeveer de helft van de afstudeerders wil het project verder uitwerken tot een startup en blijft hiervoor onder de hoede van de Weconomics Foundation. Andere deelnemers gaan onder meer op sabbatical, studeren door  of zoeken een nieuwe baan.

De blockchain-opleiding moet halfjaarlijks plaatsvinden, waarbij de tweede editie voor september 2019 op de planning staat. ‘De werving voor de studenten moet nog starten, maar dat gaat wel lukken’, voorspelt Bessems. ‘Belangrijker is het vinden van voldoende ontwerpopdrachten bij werkgevers. Als we dit eind augustus nog niet hebben gerealiseerd, wordt de startdatum uitgesteld naar januari 2020.’

Computable Awards 2019

Het Certified Blockchain Professional Program van Weconomics en Logistics Community Brabant is genomineerd voor de Computable Awards 2019 in de categorie Opleider van het Jaar. Stemmen kan tot en met 6 oktober 2019.

Meer over

BlockchainCertificering

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    ‘It op ketenniveau essentieel voor slagen blockchain’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs