Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Vmware komt met patch voor licentieprobleem

14 augustus 2008 - 07:33ActueelWerkplek & BeheerVMware
Rian van Heur
Rian van Heur

Leverancier Vmware komt met een patch voor de problemen met ESX en ESXi 3.5-server. Er konden na installatie van servicepack 2 geen nieuwe virtuele machines worden opgestart, omdat het systeem dacht dat de licentie verlopen was. Later komt de leverancier met een nieuw tweede servicepack.

Virtualisatieleverancier VMware heeft een patch uitgebracht voor de problemen met ESX en ESXi 3.5 server. De nieuwe virtuele machines van deze producten startten dinsdag 12 augustus niet meer op. Na installatie van service pack 2 dacht het systeem dat op die datum de licentie verlopen was.

Volgens Vmware is de fout veroorzaakt omdat er een testcode in het eindproduct terecht gekomen is. De patch is alleen bedoeld voor servers waarop servicepack 2 van ESX en ESXi 3.5 geïnstalleerd is. Later deze week komt de leverancier met een nieuw tweede servicepack waar de fout uitgehaald is. Vmware-ceo Paul Maritz belooft in een open brief dat de patch binnen 24 uur beschikbaar is.

Onderzoek naar het testproces

Maritz biedt in de brief zijn excuses aan voor het probleem. Het bedrijf zegt te willen voorkomen dat een dergelijk probleem nog een keer voorkomt. "We doen nu onderzoek naar het test- en releaseproces en zullen zo snel mogelijk de nodige veranderingen doorvoeren.'

Dinsdag 12 augustus kwamen op verschillende fora, waaronder het forum van de Nederlandse Vmware-gebruikersgroep veel vragen over dit probleem. Toen adviseerde de leverancier nog de datum van de server terug te zetten. In deze workaround kon niet iedere gebruiker zich vinden.

Meer over

EmulatiePatchesUniversal CommunicationsVirtualisatieVMware-software

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    ActueelWerkplek & Beheer

    VMware ESX start niet meer door datum-bug

    Computable.nl
    ActueelSecurity & Awareness

    Microsoft brengt extra Windows-patch uit

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    VMware: Microsoft verlaagt zich

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    VMware haalt Cisco binnen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    VMware wil de wolk in

    Eén reactie op “Vmware komt met patch voor licentieprobleem”

    1. Mark Peter schreef:
      14 augustus 2008 om 21:49

      Er staat: “Er konden na installatie van servicepack 2 geen nieuwe virtuele machines worden opgestart, omdat het systeem dacht dat de licentie verlopen was”

      Dat komt omdat VMware sinds 28-7-2008, de ESXi3.x HyperVisor gratis weg geeft, de bestaande licenties vervallen terug in een evaluatie versie bij de Update2, de Update2 was al klaar voordat VMware Marketing had besloten de ESXi HyperVisor gratis te gaan weggeven.

      Een vergissing zou men het noemen, geen overleg tussen “Research and Development” en “Marketing” noem ik het…

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs