Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

TU Twente krijgt nieuw studentinfosysteem

06 januari 2010 - 14:12ActueelOnderwijsTU DelftTU Twente
Rian van Heur
Rian van Heur

De technische universiteit Twente stapt op 13 januari 2010 over op een nieuw studenteninformatiesysteem Osiris. Het nieuwe systeem vervangt de oude systemen Fasit en Isis. Leverancier PSB levert het platform. De invoering van het nieuwe systeem is twee weken uitgesteld.

De studentendatabase Isis wordt door steeds minder universiteiten gebruikt. Daarom heeft de leverancier plannen om met het product te stoppen. Het studievolgsysteem Fasit wordt door de universiteit al 25 jaar gebruikt. 'Dit systeem is technisch verouderd', zegt een woordvoerder.

Het nieuwe systeem biedt meer mogelijkheden en is gebruiksvriendelijker ingericht, zegt de universiteit. Daarnaast biedt Osiris uitgebreide managementinformatie op het gebied van inschrijving, het onderwijsproces en de onderwijslogistiek.

TU Twente schreef samen met TU Delft een Europese aanbesteding uit voor de vervanging van Isis. De keuze viel daarbij op Osiris. Volgens de universiteit verloopt de implementatie verder volgens planning en budget.

Vertraging

De vertraging van twee weken komt doordat de conversietesten niet konden worden gedaan. Daarvoor was te weinig capaciteit vanuit de gebruikersorganisatie. 'Een conversie is bijzonder complex en vraag veel inhoudelijke kennis. Zo'n test kan dus niet door iedereen worden uitgevoerd. Op de gevraagde momenten waren betrokkenen ook heel druk met reguliere taken binnen de onderwijsadministratie, bijvoorbeeld roosteren', zegt een woordvoerder.

De universiteit wil het systeem volgend jaar koppelen aan het digitale studieplatform Blackboard en later ook aan het roostersysteem. Door dit roostersysteem weer te koppelen aan Microsoft Outlook, kan een student of medewerker zijn agenda automatisch synchroniseren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Vier universiteiten kiezen voor Scholten Awater

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    TU’s willen samenwerken met tech-instituut EU

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    Universiteit Twente digitaliseert archief

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Universiteit Twente leidt risicomanager op

    Zendknop Reply to All (4x3)
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Trotse moeder overbelast Twents universiteitsnetwerk

    Zorg
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Universiteit Twente start onderzoek naar e-health

    Eén reactie op “TU Twente krijgt nieuw studentinfosysteem”

    1. MikeN schreef:
      8 januari 2010 om 00:38

      Gecondoleerd. Hier op de TUD zijn we net over, en het is 1 grote bende 😉

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs