Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Publieke informatie via één ingang

30 maart 2006 - 13:21ActueelInnovatie & Transformatie
Rik Sanders
Rik Sanders

Om één lijn te krijgen in de internetpresentatie van de rijksoverheid voeren standaardisatie en collectieve inkoop de boventoon. Naast standaard contentmanagement- en hostingdiensten komt er ook één zoekmachine voor publieke informatie op internet.

Het Apeldoornse Be Value sluit 4 april aanstaande een raamovereenkomst met Stichting Ictu voor de ontwikkeling en implementatie van een overheidsbrede zoekdienst. Deze dient overheidsinformatie- en diensten op internet vindbaar te maken via de site www.overheid.nl.  Bovendien zullen acht ministeries en de Ictu-programma's de software als zoekfunctie inzetten voor hun eigen sites.

Overheidsorganisaties, die op hun sites andere zoekmachines gebruiken, kunnen wel eigen gegevenscollecties toevoegen (via overheid.nl) of alleen de gebruikersinterface hanteren, vertelt een zegsman van Be Value. "Het idee achter de zoekdienst is het 'no wrong door'-principe: via één ingang wordt alle publieke informatie ontsloten. Nu wemelt het op overheidsites nog van de leveranciers en technologieën."

Het hart van de oplossing is zelf ontwikkelde, semantische webtechnologie. "Met deze semantische laag zorgen we ervoor dat bezoekers, naast zoeken, kunnen navigeren in de content via navigatiestructuren", zegt hij. Deze technologie is open standaard maar geen open source; voor een aantal zoekmodellen gebruikt Be Value wel open source-software. Daarnaast zijn als onderaannemers Autonomy (de overgenomen Verity-tak; levert zoektechnologie voor het 'spideren' en crawlen' van informatie) en ASP4all (voor hosting, exploitatie en technisch beheer) aangetrokken.

De invoering van de zoekmachine staat los van de achterkant van de diverse websites. "Wij hebben niets te maken met backofficesystemen of contentmanagementsystemen voor de totstandkoming van sites", aldus de Be Value-woordvoerder.

Meer over

CMS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    halfgeleider
    Innovatie & Transformatie

    Fabriek voor fotonische chips versterkt Nederlandse halfgeleiderwaardeketen

    Data & AI

    AI Coalitie 4 NL: investeer 5 miljard in Nederlandse ai

    Data & AI

    Tomaten-tech

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Chinese eigenaar Wingtech wil controle terug over Nexperia Nijmegen

    Innovatie & Transformatie

    Nieuw Actieprogramma Duurzame Digitalisering

    Carrière

    Computable Awards: de hoogmis van de ict-sector

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs