Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Intel breidt strijd tegen Via uit naar VS

19 januari 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Intel breidt zijn juridische strijd tegen de Taiwanese chipfabrikant Via Technologies uit door nu ook in de Verenigde Staten een rechtszaak aan te spannen. Dit derde front in de chipoorlog moet Via-producten de toegang tot de VS ontzeggen.

De processorproducent heeft op 7 januari een klacht ingediend bij de Amerikaanse International Trade Commission (ITC). Centraal in deze klacht staat de beschuldiging dat Via chipsets verkoopt die inbreuk maken op technologische patenten van Intel.
Daarnaast raakt deze actie van Intel ook klanten van Via die de omstreden producten van dat bedrijf gebruiken in bijvoorbeeld moederborden en computersystemen. De aanklacht noemt de Taiwanese moederbordfabrikant First International Computer, alsook diens Amerikaanse dochter First International America, en PC-leverancier Everex Systems.
Opvallend genoeg lijkt Intel het nog niet op te willen nemen tegen de grote Amerikaanse klanten van Via. De namen van IBM en Micron Electronics worden niet genoemd.
Indien de ITC de klacht valide acht, wat het gebruikelijk binnen dertig dagen beslist, zal eventuele actie ook andere Via-klanten treffen. Chuck Mally, Amerikaans woordvoerder van Intel, bevestigt dit. "Wij willen in wezen alleen dat de import van deze chipsets wordt geblokkeerd. Hoe de ITC dat wil doen, is aan die instantie."
Het geschil tussen Intel en Via loopt al geruime tijd en concentreert zich op de Apollo Pro-chipset van de Taiwanese chipproducent. Dit product heeft namelijk een systeembus die geheugenchips met een kloksnelheid van 133 MHz ondersteunt.
De daarvoor gebruikte technologie zou inbreuk maken op patenten van Intel. Niet geheel toevallig heeft dat bedrijf, mede dankzij het Rambus-fiasco, zelf geen 133 MHz chipset op de markt. Een dergelijk product komt naar verluidt pas rond het midden van dit jaar uit.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs