Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Intel breidt strijd tegen Via uit naar VS

19 januari 2000 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Intel breidt zijn juridische strijd tegen de Taiwanese chipfabrikant Via Technologies uit door nu ook in de Verenigde Staten een rechtszaak aan te spannen. Dit derde front in de chipoorlog moet Via-producten de toegang tot de VS ontzeggen.

De processorproducent heeft op 7 januari een klacht ingediend bij de Amerikaanse International Trade Commission (ITC). Centraal in deze klacht staat de beschuldiging dat Via chipsets verkoopt die inbreuk maken op technologische patenten van Intel.
Daarnaast raakt deze actie van Intel ook klanten van Via die de omstreden producten van dat bedrijf gebruiken in bijvoorbeeld moederborden en computersystemen. De aanklacht noemt de Taiwanese moederbordfabrikant First International Computer, alsook diens Amerikaanse dochter First International America, en PC-leverancier Everex Systems.
Opvallend genoeg lijkt Intel het nog niet op te willen nemen tegen de grote Amerikaanse klanten van Via. De namen van IBM en Micron Electronics worden niet genoemd.
Indien de ITC de klacht valide acht, wat het gebruikelijk binnen dertig dagen beslist, zal eventuele actie ook andere Via-klanten treffen. Chuck Mally, Amerikaans woordvoerder van Intel, bevestigt dit. "Wij willen in wezen alleen dat de import van deze chipsets wordt geblokkeerd. Hoe de ITC dat wil doen, is aan die instantie."
Het geschil tussen Intel en Via loopt al geruime tijd en concentreert zich op de Apollo Pro-chipset van de Taiwanese chipproducent. Dit product heeft namelijk een systeembus die geheugenchips met een kloksnelheid van 133 MHz ondersteunt.
De daarvoor gebruikte technologie zou inbreuk maken op patenten van Intel. Niet geheel toevallig heeft dat bedrijf, mede dankzij het Rambus-fiasco, zelf geen 133 MHz chipset op de markt. Een dergelijk product komt naar verluidt pas rond het midden van dit jaar uit.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Europa wil minder Amerikaanse tech, maar blijft afhankelijk

    Cloud & Infrastructure

    Explosie in Israëlische fabriek en zwakke pc-markt teisteren Intel

    IT Industry news

    Kort: Grootste cryptodiefstal ooit treft Binance, Wolters Kluwer vangt 40 miljoen voor Steuertipps (en meer)

    Pim de Witte
    IT Strategy & Governance

    Jonge techmiljardair Pim de Witte wil vooral grip houden op ai

    IT Strategy & Governance

    ‘Pushing Boundaries’ centrale thema Computable Awards 2026

    Cloud & Infrastructure

    Alphabet ziet kasgeld opdrogen door ai-race

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs