Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

IT-starters ronselen medewerkers SAP Amerika

25 januari 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Europese IT-bedrijven hebben soms moeite om vaste voet aan Amerikaanse grond te krijgen. Niet elk bedrijf blijkt in staat om het personeelsbestand uit te bouwen en overnames te plegen, zoals vorig jaar Alcatel (vijf netwerkovernames), Cap Gemini (Beechwood) en Getronics (Wang Global) dat deden.

SAP-topman Hasso Plattner gaf op een buitengewone aandeelhoudersvergadering toe dat zijn bedrijf in de VS te kampen heeft met een uittocht van hooggekwalificeerde medewerkers. De meesten zijn met aantrekkelijke regelingen naar Internet-starters gelokt, maar uit een artikel in deFrankfurter Allgemeine Zeitung bleek dat ook een dertigtal naar concurrent Siebel is overgestapt. Plattner wil de leegloop stoppen door desnoods naar de rechter te stappen. In de tussentijd heeft de erp-leverancier de bonusregeling voor werknemers aangescherpt. Ter aanvulling van het bestaande Star-programma is er nu hetLong Term Incentive (LTI) Plan. Dat moet seniormanagers langer aan het bedrijf binden.
In een reactie op SAP’s problemen meldt woordvoerder Toby Ellson van Origin dat zijn bedrijf in de VS geen optieregelingen kan aanbieden. Het probeert medewerkers te ronselen en vast te houden door zich te positioneren als erp-specialist en te wijzen op de open bedrijfscultuur. Tot nu toe is een sterke groei uitgebleven. Daarom legde Leen Zevenbergen eind 1999 zijn functie als directeur Origin Nederland neer om de Amerikaans kar te trekken en eventueel overnames te plegen.
Ook Pink Roccade start moeizaam in de VS. De Amerikaanse groei wordt beperkt door de wet- en regelgeving rond de afgifte van visa. "Daardoor kunnen we minder consultants uit Nederland inzetten dan gepland", vertelt zegsman Paul Kwakkenbos. Pink Roccade kiest nu voor een rustige uitbouw via samenwerkingsovereenkomsten en eventuele kleine overnames. Optieregelingen zijn er niet; wel biedt het de typisch Nederlandse (lees: socialere) loopbaanbegeleiding als onderscheidend element aan.
Ook Debis IT Services, onderdeel van Daimler Chrysler Services, wil zijn positie in de VS uitbouwen. De uitvalsbasis is echter smaller dan in Europa. Tijdens de fusie in 1998 tussen Daimler Benz en Chrysler ging de IT-divisie van Chrysler niet mee. Volgens Karl Heinz Achinger, directeur Debis IT Services, is zijn bedrijf in de VS nog te klein om Chrysler IT (tweeduizend man) alsnog over te nemen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Delftse QuantWare bouwt grootste quantumprocessor-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ‘Ai-ontslagen’ betekenen zelden hoger rendement, ai moet maak­in­du­strie verslimmen (en meer)

    Software & Development

    SaaS‑po­ca­lyp­se: wie overleeft de ai-golf?

    Data & AI

    UWV stopt met Le Chat, start proef met Copilot

    Innovatie & Transformatie

    Google zet alles op Gemini Enterprise: ambitie, architectuur én een leger consultants

    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van Max en Vera

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs