Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

IBM valt Sun frontaal aan op Unix-markt

14 mei 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

IBM begeeft zich nadrukkelijker in de markt voor Unix-systemen en mikt daarbij vooral op Sun. Die leverancier van Unix-servers profiteert behoorlijk van de populariteit van Internet en de daardoor groeiende behoefte aan zware servers. IBM wil Sun passeren en lanceerde daarvoor afgelopen week nieuwe midrange-modellen.

IBM boert goed bij het hoge prestatieniveau van zijn krachtige S80-machine, codenaam Condor. De S80 is momenteel het zwaarste model in IBM’s Unix-reeks. Die serie kreeg vorige week de reeds beloofde versterking middels lichtere uitvoeringen van de S80, de midrange-machines F80, H80 en M80.
Volgens Michel Teyssedre, wereldwijd marketingdirecteur voor de RS/6000-divisie, wil IBM hiermee Sun ‘afmaken’. "We kloppen Sun al met de S80 aan de bovenkant van de markt. Nu gaan we datzelfde doen op het middenbereik. De drie nieuwe 80-modellen zijn uitgerust met kopertechnologie en halen daardoor beduidend hogere prestatieniveaus. Bovendien voorzien we onze Unix-machines van mainframe-eigenschappen voor bijvoorbeeld het dynamisch overschakelen naar andere processoren en het vervangen van onderdelen."
Teyssedre maakt zich geen zorgen over Suns aanstaande, langverwachte servers met de derde generatie van de Ultrasparc-processor. "Sun-president Scott McNealy beloofde die systemen al voor eind 1998. Ze hebben nu dus bijna drie jaar vertraging." De Ultrasparc-producent ontkent dat sprake is van vertraging door technische problemen. De krachtige nieuwe Solaris-machines moeten in juli hun debuut maken.
De berichten over uitstel gaan echter nog steeds rond. IBM speelt daar op in met de nu gestarte frontale aanval. Sun merkt echter op dat zijn financiële resultaten geenszins te lijden hebben van het ‘zogenaamde uitstel’ van zijn Ultrasparc III. Wanneer de servers met die nieuwe generatie Risc-processor er eenmaal zijn, zal IBM toch wat moeten inbinden.
Teyssedre ontkent dit. Hij zegt dat de 80-machines in oktober dit jaar verbeterde clusteringsmogelijkheden krijgen. Verder wil hij die RS-6000-servers over ongeveer een jaar voorzien van nieuwe Power-PC Risc-processoren, wat het prestatieniveau met 25 tot 40 procent verbetert. Ook koestert IBM plannen voor een ‘flexibele server’, die de eigen Unix-variant AIX, het afgeleide Monterey Unix en Windows NT kan draaien. Die machine bevat dan zowel Power-PC- als Intel-processoren. De huidige nieuwe 80-modellen zijn te gebruiken als onderdeel voor die toekomstige hybride servers, aldus Teysserdre.

Meer over

Unix

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Pc-industrie: minder ai-geschreeuw, meer inhoud op CES

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Ontploft

    Cloud & Infrastructuur

    Delfts Qualinx krijgt 20 miljoen voor doorbraak in zuinige chips

    Software & Development

    Werner Vogels (cto Amazon): ‘Vibe coding zonder menselijke controle is gokken’

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse ict-sector blijft robuust ondanks afkoelende groei

    Cloud & Infrastructuur

    Nvidia lanceert nieuw ai-platform voor datacenters

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs