Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Linux haalt Windows NT nog lang niet in

24 juli 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Ook al verdrong Linux Novells Netware in 1999 van de tweede plaats, het ‘open source’ systeem heeft nog een lange weg te gaan, wil het Windows NT ooit verslaan.

Volgens onderzoek van IDC naar de markt voor server-besturingssystemen zal de toepassing van Linux tot 2004 met 28 procent per jaar groeien. Dat is 11 procent meer dan zijn concurrenten. De omzet stijgt met 23 procent per jaar, terwijl de industriebrede groei van de omzet afvlakt tot een geringe jaarlijkse groei van 1 procent. Ondanks deze indrukwekkende cijfers zal de jaarlijkse omzet aan Linux server-licenties in 2004 niet meer zijn dan 85 miljoen dollar per jaar. Belangrijke reden voor deze groei is de relatief lage kosten die aan het ‘open source’-systeem verbonden zijn.
Het perspectief waarin onderzoeksbureau IDC Linux plaatst zal Microsoft aangenaam in de oren klinken. Dan Kuszntetzky, vice-president systeemsoftware bij IDC, plaatst de concurrenten in het volgende perspectief. "In termen van omzet is Linux niet meer dan een zandkorrel op het strand van een oceaan. Hoewel er een hele hype rond het ‘open source’-besturingssysteem is ontstaan bedroeg de totale omzet aan Linux-serverlicenties in 1999 niet meer dan 67 miljoen dollar. Datzelfde bedrag had Microsoft al op 3 januari van hetzelfde jaar binnen."
IDC ziet de lage prijs van Linux-systemen als de belangrijkste reden voor de geringe omzet. De geringe omzetstijging over de gehele servermarkt schrijft het onderzoeksbureau op het conto van opwaarderingen. Veel licenties voor Windows 2000 zullen de komende jaren opwaarderingen betreffen van Windows NT naar 2000. Deze opwaarderingen brengen minder geld in het laatje dan nieuwe licenties.
Op het PC-terrein is de invloed van Linux nauwelijks merkbaar volgens IDC. In 1999 steeg de omzet van Microsoft tot 1,6 miljard dollar, terwijl de gehele markt voor besturingssystemen volgens IDC een omzet kende van 1,53 miljard dollar. In percentages is de marktdominantie van Microsoft ook indrukwekkend: het bedrijf nam 87 procent van alle verkochte licenties voor zijn rekening. In 2004 is dit aandeel hoogstens geslonken tot 85 procent. Misschien dat een grafische distributie van Linux hier verandering in kan brengen.
 

Meer over

LinuxNovell-productenWindows NT

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Innovatie & Transformatie

    Linux is niet goedkoper dan Windows volgens Yankee

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs