Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Aantal digitale gemeenten blijft groeien

24 april 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Het aantal digitale gemeentehuizen is vorig jaar van 78 naar 183 gegroeid. Tegenover deze kwantitatieve vooruitgang (van 14 naar 34 procent) staat echter een afnemende kwaliteit van gemeentelijke websites. Dat concludeert Deloitte & Touche Bakkenist in het trendonderzoek ‘Overheid online’.

Bij veel gemeenten is volgens de onderzoekers de situatie vergelijkbaar met de komst van de eerste auto’s, waar nog een paard voor gespannen werd: de burger vindt een formulier op het net, maar moet dit dan wel uitprinten , met een pen in te vullen en vervolgens bij het gemeentehuis afleveren. De meeste websites zijn dan ook zeer informatief met betrekking tot de openingstijden van het stadskantoor.
Dat ligt anders voor beleidsinformatie, een speerpunt in het beleid van het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Bleef in 1998 de helft van de sites op dat punt in gebreke, nu was dat tweederde. Ook e-mail doet het niet best. Was in 1998 via 10 procent van de gemeentesites geen e-mail mogelijk, eind 1999 was dat percentage tot 25 opgelopen. Ook hier doet zich het paard/auto-effect voor: men kan per e-mail folders aanvragen, maar die worden dan per post bezorgd.
De onderzoekers tekenen aan dat grote gemeenten het beter doen dan klein; zij spreken zelfs van ‘een groeiende digitale tweedeling’. Dat leidt ertoe dat de burger in toenemende mate de kans loopt ongelijk bediend te worden: kun je bij de ene gemeente een parkeervergunning aanvragen, de andere vermeldt slechts het telefoonnummer van de publieksbalie.
De herkenbaarheid van de overheid op het web laat te wensen over, concluderen ook deze onderzoekers. Zij suggereren een oplossing voor de problemen rond domeinnamen, waarbij gemeentenamen door bedrijven worden gebruikt. Tussen gemeentenaam en .nl zou als subdomein ‘overheid’ kunnen worden gehanteerd.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Philips

    IWISH: AI‑gestuurde workflowoptimalisatie voor efficiëntere zorgprocessen (Philips Medical Systems BV, Almende BV, TU Delft, Leids Universitair Medisch Centrum, Philips Electronics Nederland BV, Syntho, Barco N.V., Workforce Optimizer, ARD Group, CONSULTECH DANIŞMANLIK A.Ş., MIA Teknoloji en Özel Bandırma Royal Hastanesi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş.)
    Pijl naar rechts icoon

    Awareways

    Van awareness naar gedrag: mensgerichte cyber resilience in de praktijk
    Pijl naar rechts icoon

    Joris Zorg, HOB ICT en Cisco

    Het netwerk als sensor: De digitale transformatie van Joris Zorg (Joris Zorg, HOB ICT en Cisco)
    Pijl naar rechts icoon

    Wuunder

    Van checkout naar impact: Wuunder maakt duurzaam bezorgen de standaard
    Pijl naar rechts icoon

    Philips Medical Systems Nederland B.V.

    SIGNET maakt complexe medische procedures gepersonaliseerd en efficiënter (Philips Medical Systems Nederland B.V., Amsterdam UMC, Brain Science Tools BV, Braincarata BV, LifeTec Group BV, Machnet Medical Robotics BV, Philips Eletronics Nederland B.V., UMC Utrecht, Imeka, Modus Medical Devices Inc., Adas3D Medical SL, Galgo Medical SL en Imricor Medical Systems Inc.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Kort: Hack bij Basic-Fit, innovatiebox spekt ASML en Booking (en meer)

    Overheid

    Kabinet trapt af voor slagvaardigere overheid

    Franka Emika
    Innovatie & Transformatie

    TNO: zonder robots verdwijnt de maak­in­du­strie uit Nederland

    Data & AI

    Di­gi­ta­li­se­ring is red­dings­boei voor kwakkelende maak­in­du­strie

    Software & Development

    Kort: TNO en Intelic sluiten drone-pact, Amerikaanse robots naar Europa (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Kamer fileert kabinetslijn: ‘Digitale ambities torenhoog, budget 0 euro’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs