Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Rijk wil IT-gebruik krachtig stimuleren

07 mei 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

‘Nederland gaat digitaal’ – onder deze slogan schaart de overheid een aantal initiatieven die het IT-gebruik in Nederland moeten bevorderen. Voor de campagne is zeven miljoen gulden vrijgemaakt.

"De mogelijkheden die ICT biedt, worden in Nederland nog niet optimaal benut. We moeten ICT snel oppakken, anders verspelen burgers, overheid en bedrijfsleven belangrijke kansen", stelt minister Jorritsma (Economische Zaken). Het is volgens haar een taak van het rijk om daarvoor de noodzakelijke ruimte te bieden. "Vanaf nu biedt de overheid iets extra’s: een krachtige gezamenlijke aanpak. De verschillende ministeries willen informatie over ICT voortaan onder één vlag presenteren en bovendien alle andere overheidsinstellingen prikkelen om die vlag ook te gebruiken." Jorritsma stelt voor dit en volgend jaar zeven miljoen gulden beschikbaar voor een voorlichtingscampagne over de kansen die IT het midden- en kleinbedrijf biedt.
De campagne is vooral gericht op elektronisch zakendoen. Hij omvat advertenties, brochuremateriaal en televisiespotjes. Ook organisaties als bedrijfschappen en Syntens, het innovatienetwerk voor ondernemers, worden ingeschakeld. Syntens heeft in zijn vijftien vestigingen een demonstratiecentrum voor elektronische handel ingericht.
Minister Van Boxtel (Grote Steden en Integratiebeleid) brengt zijn ‘digitale trapveldjes’ onder het logo ‘Nederland gaat digitaal’. Dat zijn plekken in achterstandswijken van grote steden waar mensen met computers kunnen leren omgaan. Ook stelt hij gemeenten middelen ter beschikking om hun websites beter te kunnen inzetten in hun relatie met de burgers.
Minister Hermans (Onderwijs) zet eveneens een aantal initiatieven voort onder ‘Nederland gaat digitaal’. De invoering van computers op de scholen en de aansluiting van alle twaalfduizend onderwijsinstellingen op Internet zijn daarvan de opvallendste. De overheid heeft daarvoor 1,7 miljard gulden uitgetrokken voor deze kabinetsperiode. Daarna is jaarlijks 350 miljoen gulden beschikbaar. Hermans wil binnen twee jaar alle scholen op Internet hebben aangesloten. Daarvoor komen extra middelen uit de voorjaarsnota beschikbaar.
Alle uitingen over ‘Nederland gaat digitaal’ zijn te vinden op de websitehttp://www.nederlandgaatdigitaal.nl.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    test
    Innovatie & Transformatie

    Van interne tests naar succesvol extern gebruik

    deal ceo
    Carrière

    Kort: Groen ceo-af bij Just Eat Takeaway, nieuwe naam voor CIS (en meer)

    cryptomixer
    Security & Awareness

    Europol schakelt cryptomixer uit

    Vissen, hengel
    Innovatie & Transformatie

    Alle 13 goed!

    ai logistiek warehousing
    Data & AI

    Kort: Productiever en méér personeel dankzij ai, Prosus haalt investeerder maar Amsterdam (en meer)

    Overheid

    TU Delft en Argaleo ontwikkelen evacuatietool voor Zeeland

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs