Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Rijk wil IT-gebruik krachtig stimuleren

07 mei 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

‘Nederland gaat digitaal’ – onder deze slogan schaart de overheid een aantal initiatieven die het IT-gebruik in Nederland moeten bevorderen. Voor de campagne is zeven miljoen gulden vrijgemaakt.

"De mogelijkheden die ICT biedt, worden in Nederland nog niet optimaal benut. We moeten ICT snel oppakken, anders verspelen burgers, overheid en bedrijfsleven belangrijke kansen", stelt minister Jorritsma (Economische Zaken). Het is volgens haar een taak van het rijk om daarvoor de noodzakelijke ruimte te bieden. "Vanaf nu biedt de overheid iets extra’s: een krachtige gezamenlijke aanpak. De verschillende ministeries willen informatie over ICT voortaan onder één vlag presenteren en bovendien alle andere overheidsinstellingen prikkelen om die vlag ook te gebruiken." Jorritsma stelt voor dit en volgend jaar zeven miljoen gulden beschikbaar voor een voorlichtingscampagne over de kansen die IT het midden- en kleinbedrijf biedt.
De campagne is vooral gericht op elektronisch zakendoen. Hij omvat advertenties, brochuremateriaal en televisiespotjes. Ook organisaties als bedrijfschappen en Syntens, het innovatienetwerk voor ondernemers, worden ingeschakeld. Syntens heeft in zijn vijftien vestigingen een demonstratiecentrum voor elektronische handel ingericht.
Minister Van Boxtel (Grote Steden en Integratiebeleid) brengt zijn ‘digitale trapveldjes’ onder het logo ‘Nederland gaat digitaal’. Dat zijn plekken in achterstandswijken van grote steden waar mensen met computers kunnen leren omgaan. Ook stelt hij gemeenten middelen ter beschikking om hun websites beter te kunnen inzetten in hun relatie met de burgers.
Minister Hermans (Onderwijs) zet eveneens een aantal initiatieven voort onder ‘Nederland gaat digitaal’. De invoering van computers op de scholen en de aansluiting van alle twaalfduizend onderwijsinstellingen op Internet zijn daarvan de opvallendste. De overheid heeft daarvoor 1,7 miljard gulden uitgetrokken voor deze kabinetsperiode. Daarna is jaarlijks 350 miljoen gulden beschikbaar. Hermans wil binnen twee jaar alle scholen op Internet hebben aangesloten. Daarvoor komen extra middelen uit de voorjaarsnota beschikbaar.
Alle uitingen over ‘Nederland gaat digitaal’ zijn te vinden op de websitehttp://www.nederlandgaatdigitaal.nl.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    China bezit krachtigste su­per­com­pu­ter ter wereld

    Innovatie & Transformatie

    Prosus lanceert ai-tools voor ‘niet-it’ers’

    Innovatie & Transformatie

    Ai-model met ruim 400 miljard parameters wint Europese ai-competitie

    Data & AI

    Wat loopt er mis bij Accenture?

    Innovatie & Transformatie

    Rotterdam gaat quantumbeveiligde communicatie in de praktijk testen

    Innovatie & Transformatie

    Max Wellings CuspAI hengelt 400 miljoen binnen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs