Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Grote bedrijven scoren hoog bij IT-starters

23 juli 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

CMG, ABN Amro, Philips, KPN en IBM zijn de vijf populairste bedrijven voor toekomstige automatiseerders, zo blijkt uit onderzoek door Interview NSS.

Intermediair. De onderzoeker inventariseerde dit jaar de keuzes van laatstejaars-studenten, afgestudeerden met twee jaar werkervaring en hoger opgeleiden met twee tot zes jaar werkervaring. Deze starters vormen voor het bedrijfsleven de interessantste doelgroep.
Volgens de onderzoekers groeit door de krapte op de arbeidsmarkt het belang van het imago van een bedrijf bij de toekomstige werknemers. "Om sollicitanten aan zich te binden, moeten bedrijven en organisaties zich steeds beter onderscheiden." De respondenten is gevraagd hoe goed men de bedrijven kende en welke argumenten belangrijk waren voor de keuze. Van de dertien criteria die hen zijn voorgelegd, scoorden stimulerend management, een open informele cultuur en goede doorgroeimogelijkheden alledrie een acht.
Gevraagd naar secundaire arbeidsvoorwaarden die een toekomstig werkgever aantrekkelijk maken, antwoordde 57 procent de mogelijkheid om in deeltijd te werken. Nog aantrekkelijker, stelde 61 procent, zijn een winstdelingsregeling of aandelenopties, dan wel een tegemoetkoming in de studiekosten.
De starters verwachten bij hun eerste werkgever rond de 51 duizend gulden bruto per jaar te verdienen. Na zes jaar moet het jaarinkomen zijn toegenomen tot zo’n 89 duizend gulden. Beide cijfers zijn iets hoger dan vorig jaar: toen was het startsalaris 48.800 gulden, en werd het inkomen na zes jaar ingeschat op 85.500 gulden.
Erna van Bruggen, adjunct directeur arbeidsmarkt, communicatie en recruitment bij CMG, is tevreden over het resultaat. "Het geeft voldoening om tussen de andere bekende bedrijven te staan." Het softwarebedrijf ziet de opsteker meer als een erkenning voor de gedane inspanning. "Waar dat zinnig is, zullen we ernaar verwijzen. Maar niet in iedere derde zin."
Philips is niet ontevreden over de derde plaats, maar zal proberen het komende jaar op te klimmen naar de tweede positie. Woordvoerder Gert van Doorn: "In vergelijking met softwarebedrijf CMG zijn we blijkbaar interessant voor de technische IT’ers. En we hebben ook aantrekkelijk werk."
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Ai neemt ons leven niet over (maar verandert het wel ingrijpend)

    Data & AI

    Surveillance onder de huid

    Innovatie & Transformatie

    Graduate Ventures investeert in quantum-startup FrostByte

    Zorg

    Biomimicry + ai = elektronische hondenneus

    Innovatie & Transformatie

    Delftse QuantWare bouwt grootste quantumprocessor-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ‘Ai-ontslagen’ betekenen zelden hoger rendement, ai moet maak­in­du­strie verslimmen (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs