Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Internet ontketent serie netwerken

13 november 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Frits Njio
Frits Njio

‘Internet zet de waardeketen op zijn kop’, aldus de Gea Adviesgroep in zijn onderzoek ‘Internet ontketent’.

Het rapport handelt over de invloed van Internet op de waardeketen van professionele informatieproductie. Het gaat vooral om wetenschappelijke en vakinformatie. Partner van de Gea-adviesgroep en onderzoeker Pieter Hermans licht toe: "Internet heeft grote invloed op de traditionele spelers in deze keten, die sterk wordt beheerst door traditionele manieren van samenwerken. Internet maakt het mogelijk dat een ontevreden eindgebruiker van vakliteratuur een gat in de markt opvult."
Als voorbeeld noemt Hermans de B2B-sitehttp://Dentalplaza.nl. "Die is uitgegroeid tot een belangrijke community voor tandartsen, tandtechnische labs en studenten", zegt Hermans. "Kortom, een plek waarbij iedereen die zich professioneel bezighoudt met het gebit terechtkan voor informatie, producten en diensten." Hermans spreekt van een win-winsituatie voor de auteur, de adverteerder en de eindgebruiker. "Niet onbelangrijk is dat de laatste praktische, op maat gesneden informatie en kennis krijgt voorgeschoteld, waar hij iets mee kan."
Hij haalt hierbij hoogleraar Roel Pieper aan, die tijdens zijn inauguratierede sprak over ‘de netwerkvaardigheid als de uitdaging van de 21e eeuw.’ Hermans: "We krijgen een ‘genetwerkte’ maatschappij die verdergaat dan alleen een contractuele samenwerking." Volgens Pieper zorgt Internet ervoor, dat de traditionele waardeketen van initiator, facilitator en eindgebruiker gelijktijdig integreert en desintegreert. Hierdoor worden functies, die traditioneel door één bedrijf werden gedaan, voortaan vervuld door afzonderlijke bedrijven, die een samen een keten vormen.
Goed voorbeeld hiervan is het schrijven van artikelen. De auteur kan in plaats van via de uitgeverij ook zelf rechtstreeks content en kennis leveren aan eindgebruikers. Hermans: "Het is noodzakelijk en mogelijk om toegevoegde waarde te bieden voor de eindgebruiker." De informatievoorziening gaat meer en meer van aanbodgericht, zoals een tijdschrift naar vraaggericht, zoals een database.
Hermans besluit: "Het summum van toegevoegde waarde leveren, is dan ook de eindgebruiker te ondersteunen bij het verbeteren van de ‘business’ van zijn bedrijf. Dan is de kans op succes erg groot."
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    Productiviteitsgroei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitalisering en innovatie speerpunt bij Productiviteitsagenda

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs