Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Geen wet voor jonge internetgebruikers

28 december 2000 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

Er komt geen wet die jeugdige internetgebruikers moet beschermen tegen voor hen schadelijk materiaal op het web.

Dat schrijft staatssecretaris De Vries van Verkeer en Waterstaat in antwoord op kamervragen. De Nederlandse overheid sluit zich hiermee aan bij het beleid van de lidstaten van de Europese Unie.
Volgens De Vries moet de ontwikkeling van geavanceerde label- en filtersystemen internetgebruikers bescherming bieden. Dat wil zeggen: de ouders moeten die systemen installeren op hun computers. Ook providers kunnen dergelijke systemen aanbieden, vindt De Vries. De huidige filterprogramma’s zijn vrij gemakkelijk te omzeilen voor wat meer geroutineerde gebruikers van het wereldwijde web.
Wat de overheid wel doet is meewerken aan internationale classificatieschema’s waarbij gelet wordt op de mate van gewelddadigheid, naaktheid, sex en grof taalgebruik. In de VS zijn daar al de nodige schema’s voor, maar die zijn naar Europese smaak over het algemeen te ‘preuts’. Daarnaast wordt er in Europees verband momenteel gewerkt aan meer geavanceerde vormen van labeling, zoals automatische labeling op basis van tekst- en beeldherkenning. Ook het Nederlands Instituut voor de Classificatie van Audiovisuele Media (Nicam), de zelfreguleringsorganisatie voor classificatie van film, video, computerspellen en televisie, is hierbij betrokken.
De ministeries van Verkeer en Waterstaat (dat onder meer over telecommunicatie gaat) en Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen zijn verder lid van de Safe Internet Foundation (SIF), een samenwerkingsverband van spelers binnen de ICT-industrie, dat streeft naar een veilig internet door de gebruiker een eigen keuze te bieden in afscherming van informatie en bescherming tegen fraude, virussen en misbruik van persoonlijke gegevens. De overheid en de Vereniging van Nederlandse Internet Providers (NLIP) werken aan een convenant over strafrechtelijke rechtshandhaving op internet. Gekeken wordt op welke manier informatie is uit te wisselen en hoe meldpunten zijn in te richten.
 

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    IT Industry news

    ASML paait personeel met 20 mille aan aandelen

    Data & AI

    Kort: EU dwingt Google tot meer open Android, geld zoek bij Knaken, Meta gek op privé-data (en meer)

    IT Strategy & Governance

    To­mor­row­land 2026: uitverkocht festival is magneet voor online fraude

    Data & AI

    Ai-hype maakt plaats voor nuchterheid: ‘Geen autonoom won­der­mid­del’

    Cloud & Infrastructure

    ASML schroeft productie chipmachines maximaal op

    IT Strategy & Governance

    Nederland derde op EU-innovatieranglijst

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs