Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Geen wet voor jonge internetgebruikers

28 december 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

Er komt geen wet die jeugdige internetgebruikers moet beschermen tegen voor hen schadelijk materiaal op het web.

Dat schrijft staatssecretaris De Vries van Verkeer en Waterstaat in antwoord op kamervragen. De Nederlandse overheid sluit zich hiermee aan bij het beleid van de lidstaten van de Europese Unie.
Volgens De Vries moet de ontwikkeling van geavanceerde label- en filtersystemen internetgebruikers bescherming bieden. Dat wil zeggen: de ouders moeten die systemen installeren op hun computers. Ook providers kunnen dergelijke systemen aanbieden, vindt De Vries. De huidige filterprogramma’s zijn vrij gemakkelijk te omzeilen voor wat meer geroutineerde gebruikers van het wereldwijde web.
Wat de overheid wel doet is meewerken aan internationale classificatieschema’s waarbij gelet wordt op de mate van gewelddadigheid, naaktheid, sex en grof taalgebruik. In de VS zijn daar al de nodige schema’s voor, maar die zijn naar Europese smaak over het algemeen te ‘preuts’. Daarnaast wordt er in Europees verband momenteel gewerkt aan meer geavanceerde vormen van labeling, zoals automatische labeling op basis van tekst- en beeldherkenning. Ook het Nederlands Instituut voor de Classificatie van Audiovisuele Media (Nicam), de zelfreguleringsorganisatie voor classificatie van film, video, computerspellen en televisie, is hierbij betrokken.
De ministeries van Verkeer en Waterstaat (dat onder meer over telecommunicatie gaat) en Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen zijn verder lid van de Safe Internet Foundation (SIF), een samenwerkingsverband van spelers binnen de ICT-industrie, dat streeft naar een veilig internet door de gebruiker een eigen keuze te bieden in afscherming van informatie en bescherming tegen fraude, virussen en misbruik van persoonlijke gegevens. De overheid en de Vereniging van Nederlandse Internet Providers (NLIP) werken aan een convenant over strafrechtelijke rechtshandhaving op internet. Gekeken wordt op welke manier informatie is uit te wisselen en hoe meldpunten zijn in te richten.
 

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Architectuur
    OpinieCarrière

    Architectuur is meer dan alleen techniek

    Governance & Privacy

    OTC helpt bedrijven met tools voor ict-rapportagestandaard IDRS

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Duurzaam in technologie, dat zijn deze 10 voorbeelden!

    Remko Reinders op podium
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Salesforce: Ai-agent wint na voorzichtige start snel terrein

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Het hybride datacenter: ook AWS ziet dat de cloud is neergedaald

    ActueelCarrière

    De 10 beste voorbeelden van ons toekomstig werk!

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs