Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Economische reuzen verlagen it-budget niet’

19 september 2001 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jeroen Bezem
Jeroen Bezem

De economische groeivertraging lijkt vooralsnog weinig effect te hebben op de it-uitgaven van de honderd grootste bedrijven ter wereld.

Volgens Peter Sole, de ceo van deResearch Board van Merrill Lynch, hebben de bedrijven uit de top honderd hun it-budgetten over het algemeen niet verlaagd. Op de opmerking dat de ervaringen van de it-leveranciers iets anders suggereerden, reageert hij met de vaststelling dat de it-bestedingen hooguit een beetje zijn ‘geherschikt’. Daardoor zijn sommige projecten wat naar achteren geschoven in de tijd. Maar Sole stelt resoluut dat aan de hoogte van de budgetten niet is getornd. Dit jaar zullen de it-budgetten van de economische reuzen gemiddeld met 5 procent stijgen. In de financiële dienstensector zal die toename zo’n 8 à 9 procent bedragen, in de productie-industrie zo’n 2 procent of minder.
Sole wijst er bovendien op dat bij de grote ondernemingen de druk begint toe te nemen om op grote schaal het pc-bestand te moderniseren. Drie jaar geleden was er – vooral aangespoord door het millennium – de laatste grootschalige vervanging van de pc-voorraad. Het is bekend dat pc’s over het algemeen in drie jaar worden afgeschreven, dus de pc’s die in 1999 zijn aangeschaft zijn volgend jaar aan vervanging toe, zo maakt Sole een simpel rekensommetje.
Ten slotte stelt hij nog vast dat de terreuraanslagen op het New Yorkse WTC ook enkele positieve effecten hebben, hoe gevoelig zo’n opmerking momenteel ook mag klinken. Het begint er volgens Sole op te lijken dat wat betreft de relatie tussen it-leveranciers en -afnemers nu het moment van de waarheid is gekomen. In nood leert men zijn vrienden kennen. De door de aanslagen getroffen ondernemers kijken nu nadrukkelijk naar de leveranciers waarvan ze op aan kunnen, degenen die hun in deze zware tijden door dik en dun steunen. Dat vertrouwen kan wel eens de basis zijn voor langdurige, hechte relaties tussen levereancier en klant, zo verwacht Sole.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    5 gen ai toepassingen
    Overheid

    5 manieren waarop gemeenten gen-ai gebruiken

    Innovatie & Transformatie

    Salarisgroei ict-sector blijft achter; loyaliteit slecht beloond

    Innovatie & Transformatie

    FME slaat alarm: digitalisering in mkb blijft achter  

    Software & Development

    Baan en Nederlof sluiten pact tegen esg-software uit VS

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Innovatie & Transformatie

    Digital Holland kent ruim 4,8 miljoen euro toe aan mkb-projecten rond digitale innovatie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs