Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘Economische reuzen verlagen it-budget niet’

19 september 2001 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jeroen Bezem
Jeroen Bezem

De economische groeivertraging lijkt vooralsnog weinig effect te hebben op de it-uitgaven van de honderd grootste bedrijven ter wereld.

Volgens Peter Sole, de ceo van deResearch Board van Merrill Lynch, hebben de bedrijven uit de top honderd hun it-budgetten over het algemeen niet verlaagd. Op de opmerking dat de ervaringen van de it-leveranciers iets anders suggereerden, reageert hij met de vaststelling dat de it-bestedingen hooguit een beetje zijn ‘geherschikt’. Daardoor zijn sommige projecten wat naar achteren geschoven in de tijd. Maar Sole stelt resoluut dat aan de hoogte van de budgetten niet is getornd. Dit jaar zullen de it-budgetten van de economische reuzen gemiddeld met 5 procent stijgen. In de financiële dienstensector zal die toename zo’n 8 à 9 procent bedragen, in de productie-industrie zo’n 2 procent of minder.
Sole wijst er bovendien op dat bij de grote ondernemingen de druk begint toe te nemen om op grote schaal het pc-bestand te moderniseren. Drie jaar geleden was er – vooral aangespoord door het millennium – de laatste grootschalige vervanging van de pc-voorraad. Het is bekend dat pc’s over het algemeen in drie jaar worden afgeschreven, dus de pc’s die in 1999 zijn aangeschaft zijn volgend jaar aan vervanging toe, zo maakt Sole een simpel rekensommetje.
Ten slotte stelt hij nog vast dat de terreuraanslagen op het New Yorkse WTC ook enkele positieve effecten hebben, hoe gevoelig zo’n opmerking momenteel ook mag klinken. Het begint er volgens Sole op te lijken dat wat betreft de relatie tussen it-leveranciers en -afnemers nu het moment van de waarheid is gekomen. In nood leert men zijn vrienden kennen. De door de aanslagen getroffen ondernemers kijken nu nadrukkelijk naar de leveranciers waarvan ze op aan kunnen, degenen die hun in deze zware tijden door dik en dun steunen. Dat vertrouwen kan wel eens de basis zijn voor langdurige, hechte relaties tussen levereancier en klant, zo verwacht Sole.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    In deze 10 projecten wordt het beste samengewerkt!

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nederlandse hightech-sector sluit Japanse deals

    OpinieCarrière

    Van reactief naar voorspellend: waarom scenario-management onmisbaar wordt

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Zo transformeren de 10 beste organisaties digitaal!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Vlaams minister-president Diependaele opende Cybersec Europe

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Deze 10 digitale innovaties zijn het beste!

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs