Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Injectie voor kennisinfrastructuur

28 maart 2002 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jeroen Bezem
Jeroen Bezem

De regering stelt 805 miljoen euro beschikbaar voor de financiering van projecten in het kader van de derde investeringsimpuls in de kennisinfrastructuur.

Het geld wordt gehaald uit het Fonds Economische Structuurversterking, zo schrijft minister Jorritsma van EZ in een brief aan de Tweede Kamer over de voortgang van deze derde investeringsimpuls, in het Haagse jargon Ices/Kis-3 genoemd.
 
Net als de kennisimpulsen van 1994 (113 miljoen euro) en 1998 (211 miljoen euro) moet deze derde investeringsronde de positie van Nederland als innovatieve en kennisintensieve economie versterken. Door deze derde financiële injectie moet er volgens het kabinet meer ruimte komen voor identificatie en stimulering van wetenschappelijk onderzoek op innovatieve onderzoeksgebieden én realisatie van kwalitatief hoogwaardige netwerken op die gebieden.
 
Ices/Kis-3 is onderverdeeld in zes kennisthema’s: ict, systeeminnovatie, microsysteem- en nanotechnologie, kwalitatief hoogwaardig ruimtegebruik, duurzaamheid en gezondheids-, voedings-, gen- en biotechnologische doorbraken. Het kabinet heeft voor deze prioritering gebruikgemaakt van advies van het Centraal Planbureau over de sterkte van de kennisthema’s.
 
Kennisconsortia kunnen binnen de thema’s, of op het kruisvlak ervan, projectvoorstellen indienen. Daarvoor wordt nog een ‘oproep voor voorstellen’ uitgeschreven. Het volgende kabinet zal op basis van de kwaliteit van de ingediende projectvoorstellen besluiten over het definitief beschikbare budget voor Ices/Kis-3 en de verdeling van dit budget over de kennisthema’s en de projectvoorstellen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ICT & Logsitiek
    Data & AI

    ICT&Logistiek: Ai en digitale weerbaarheid sturen toekomst

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan

    Koningin Maxima en Philips ceo Roy Jakobs AVG
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Koningin Máxima opent Philips-hoofdkantoor, kredietrapporteur verlaat het land door AVG (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    satellietcommunicatie ai
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederlandse ai-plannen ambitieus maar kwetsbaar, veel satellietverkeer onversleuteld (en meer)

    ai-agent builder agentkit
    Data & AI

    OpenAI Agent Builder, zelf schaalbare ai-agents bouwen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs