Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Pink gaat alsnog overstag voor bonden

03 april 2002 - 22:003 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Pinkroccade geeft zijn personeel alsnog loonsverhoging. De ict-dienstverlener kwam dit woensdagochtend overeen met de vakbonden CNV, De Unie en FNV. De bonden dreigden Pink voor de rechter te slepen om naleving van de cao af te dwingen. Nu het bedrijf weer wil praten over de loonsverhoging, schorten de bonden deze procedure op.

De bonden en de ict-dienstverlener onderhandelen op 17 april verder over de loonsverhoging. "Beide partijen beseffen dat het lopende conflict een belemmering is voor de verdere ontwikkeling van het bedrijf en de relatie tussen medewerkers en leiding onder druk zet", schrijft vakbond CNV vrijdagochtend in een brief aan de achterban.
Volgens die brief zit daarnaast geen van de twee partijen te springen om het cao-conflict aan de rechter voor te leggen. "Zetten we die procedure door, kan ons dat later lelijk opbreken", verklaart Wim Burggraaf, onderhandelaar voor vakbond CNV.
 
De partijen willen niets kwijt over het percentage van de loonsverhoging. Het wordt minder dan de 4 procent die in de cao is overeengekomen, zo denkt Burggraaf.
Het CNV stelde eerder al akkoord te gaan met een verhoging van 3 of 3,5 procent voor de medewerkers die normaal presteren. "Dat doet bij Pink zo’n 65 procent van de medewerkers", weet Burggraaf. FNV en De Unie hielden tot nog toe vast aan de afgesproken 4 procent.
 
Bij Pinkroccade hangt de uiteindelijke loonsverhoging af van de beoordeling van de prestatie en de plaats in de salarisschaal. Burggraaf: "Presteer je normaal of goed en zit je in het begin van je salarisschaal, zoals veel van de jonge medewerkers bij Pink Elephant, dan krijg je een hoger percentage." Het percentage is lager voor de – vaak oudere – medewerkers wier loon al voorbij het midden van de salarisschaal valt.
Het bedrijf gaat volgens Burggraaf op 17 april met de bonden ook praten over een andere pensioenafspraak. "De regeling zoals het bedrijf die nu heeft, kost heel veel geld. Dat wordt onbetaalbaar en er moet iets anders voor in de plaats komen."
 
Volgens Burggraaf onderhandelen de partijen op 17 april ook over een collectieve ontslagregeling. Bij het presentatie van de jaarcijfers op 14 maart, maakte het bedrijf bekend vierhonderd van de tienduizend medewerkers te zullen ontslaan.
Voorzitter van de raad van bestuur Henk Bosma zei bij die gelegenheid dat de dienstverlener zo’n zeshonderd medewerkers zonder opdrachten heeft. Met individuele vertrekregelingen stelde hij dit overtollig personeel aan te zullen zetten een andere werkgever te zoeken. Die uitspraak leidde tot irritatie bij de vakbonden. Volgens hen is een collectieve regeling verplicht als er meer dan twintig medewerkers worden ontslagen.
 
Pink-woordvoerder Kwakkenbos ontkent dat over een collectieve regeling zal worden onderhandeld. Volgens hem gaat het bedrijf proberen via natuurlijk verloop en interne herplaatsing het overtollig personeel te verminderen. "We hebben nog zo’n honderd vacatures die moeten worden opgevuld."

Meer over

Arbeidsvoorwaarden

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    China bezit krachtigste su­per­com­pu­ter ter wereld

    Innovatie & Transformatie

    Prosus lanceert ai-tools voor ‘niet-it’ers’

    Innovatie & Transformatie

    Ai-model met ruim 400 miljard parameters wint Europese ai-competitie

    Data & AI

    Wat loopt er mis bij Accenture?

    Innovatie & Transformatie

    Rotterdam gaat quantumbeveiligde communicatie in de praktijk testen

    Innovatie & Transformatie

    Max Wellings CuspAI hengelt 400 miljoen binnen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs