Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

AMD zet met K7 tegenaanval in op Katmai

20 oktober 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Advanced Micro Devices beschreef zijn K7-microprocessor uitgebreid op het Microprocessor Forum in San José. Deze x86-chip komt zomer 1999 uit. Hij is gericht op het lucratieve marktsegment waar Intel zijn grootste winsten haalt en moet AMD’s huidige succesvolle koers veilig stellen.

In eerste instantie is de K7 er voor snelle bureaucomputers en goedkope servers. Later moet hij ook het goedkope marktsegment bedienen. De chip, met 500 MHz kloksnelheid, concurreert met Intels Katmai, die begin 1999 uitkomt.
Winst heeft AMD de afgelopen kwartalen nauwelijks gemaakt. Het aandeel in de markt voor PC-processoren steeg volgens onderzoeksbureau Micro Design Resources wel naar 12 procent, ondermeer dankzij de K6-2. Deze evenaart de prestaties van Intels processoren uit het middensegment en kan bovendien 3D-bewerkingen versnellen.
Analist Michael Slater van Micro Design Resources acht de kans groot dat AMD met de K7 een voorsprong op Intel neemt van anderhalf jaar. "Katmai is gebaseerd op de vijf jaar oude Pentium II-architectuur." De micro-architectuur van de K7 is volgens hem geavanceerder. "Als AMD de prestaties en kloksnelheid haalt die het claimt, kan het rechtstreeks met Intels meest lucratieve chips concurreren." Intel kan de K7 pas overtreffen met de opvolger van Katmai, Willamette. "Maar deze generatie Intel x86-microprocessoren komt waarschijnlijk pas in 2000 op de markt", aldus Slater.
De K7 gebruikt dezelfde 200 MHz systeembus als de Alpha 21264 processor, de EV-6. Dankzij de EV-6 kunnen computerfabrikanten moederborden maken waarop zowel een K7 als een Alpha te installeren zijn.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Injectie van 111 miljoen in PhotonDelta definitief

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Innovatiezone in Almere, grote Defensiedeal Pro Warehouse (en meer)

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs