Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Oracle lokt Microsoft SQL-gebruikers

18 augustus 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Oracle kondigt een hulpmiddel aan waarmee gebruikers makkelijker kunnen overstappen van Microsoft SQL Server naar de Oracle 8-databank. Een bètaversie van de Oracle Migration Workbench wordt nu onderworpen aan testen. Het gratis product komt eind dit jaar uit.

De leverancier beweert zelfs dat de overstap van een Microsoft- naar een Oracle-databank hiermee makkelijker is uit te voeren dan de migratie van een oudere SQL-versie naar de nieuwste SQL Server 7.0.
Daarnaast kondigde de softwarefirma de bètaversie aan van zijn Oracle 8 Wizards for Visual Studio. Dit pakket hulpmiddelen rust de Oracle 8-databank uit met grafische, geautomatiseerde hulp voor het sneller en eenvoudiger ontwikkelen van applicaties voor Windows NT. Hiermee stevent Oracle af op een botsing met Microsoft.
"Oracle wil de beste databank op Windows NT leveren en ons marktaandeel toont aan dat we daarin succes hebben", meldt Mark Jarvis, vice-president marketing bij het bedrijf. Cijfers van analistenfirma Dataquest ondersteunen deze uitspraak. De verkoop van databanken groeide vorig jaar 91 procent, waarbij Oracle 41,5 procent van die markt in handen heeft en Microsoft 38,8 procent. Analist Robert Craig van onderzoeksbureau de Hurwitz Group meent dat de nu aangekondigde software slechts de eerste stap is in de oplaaiende strijd over NT-databanken. "Het zal me niet verbazen als Microsoft met een hulpmiddel komt voor eenvoudige migratie naar SQL Server."
Ondertussen reorganiseert Oracle zijn applicatie-divisie en legt het meer nadruk op erp-producten (enterprise resource planning) voor bedrijfsautomatisering.

Meer over

SQLSQL Server

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    MagazineInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Onzekere inkoper

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs