Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Nestlé gunt Marcam bouw beheersysteem

03 februari 1998 - 23:003 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Marcam bouwt voor Nestlé een systeem voor de productiecontrole, -planning en -kostenbeheersing in 450 fabrieken. Het contract ter waarde van enkele miljoenen dollars is een broodnodige steun in de rug voor deze stroefdraaiende erp-specialist.

was in eigen beheer ontwikkeld. Het bedrijf besloot het maken van nieuwe software uit kostenoverwegingen uit te besteden. Het koos niet voor de grotere erp-leveranciers, hoewel het reeds zaken deed met SAP (financiën en logistiek) en SSA (een erp-pakket voor vestigingen in het Verre Oosten). De producten van deze ondernemingen voldeden niet aan de eisen voor procesbeheer in de fabrieken. Het systeem moet ondermeer kunnen omgaan met zware kwaliteitscontroles, zonder dat veel voorraad wordt opgebouwd. Verder moet de software helpen bij snelle reacties op veranderende wensen van klanten, vergelijkingen mogelijk maken tussen de prestaties van de diverse fabrieken en inzicht geven in distributiekosten.
Gekozen is voor Protean van Marcam. Deze erp-leverancier is gespecialiseerd in oplossingen voor de procesindustrie. Protean issupply chain-software waarvan Marcam de ontwikkeling vorig jaar afrondde. Omdat het niet de door Nestlé gewenste functionaliteit voor kwaliteitsbeheer, planning en kostenanalyses bood, is een ontwikkelplan opgesteld waarbij binnen vier jaar het gevraagde systeem wordt opgeleverd. De overeenkomst geeft Nestlé ook het recht Avantispro te gebruiken, een andere objectgeoriënteerde ontwikkelomgeving van Marcam.
Volgens Mike Barnes, algemeen directeur Marcam in Europa, voldoet geen enkel erp-pakket aan alle eisen die de voedingsmiddelenindustrie stelt. "Veel erp-leveranciers leveren aan industrieën die aan de hand van gestructureerde modellen vaste producten maken, zoals auto’s. De procesindustrie maakt zogeheten niet-discrete producten volgens minder gestructureerde modellen, waarbij veel bijproducten vrijkomen. Dat vraagt om flexibel inzetbare software met veel bijzondere functionaliteit. Als niche-speler richten wij onze oplossingen, gebouwd met behulp van objecttechnologie, op dit soort complexe processen. Onze producten kennen een open architectuur en hebben interfaces naar producten van SAP, Peoplesoft en andere erp-software."
Marcam had het vorig jaar moeilijk. De ontwikkelkosten van Protean vielen hoger uit dan verwacht en het duurde langer eer de software gereed was. Het bedrijf leed verlies en vielen er ontslagen. Het is in juli 1997 gesplitst in Mapics (voorheen Marcam Corporation) en Marcam Solutions, aanbieder is van de erp-productlijnen Prism, Protean en Avantis. Daardoor kon Marcam zes miljoen extra aandelen uitgeven, en met de nieuwe kapitaalvergaring de schulden wegwerken. Later dit jaar verwacht het weer winst te maken. Behalve aan Nestlé is Protean inmiddels verkocht aan het Duitse chemische bedrijf Henkel.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs