Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

IT-bedrijven laks in kostenbeheersing

08 december 1998 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Automatiseringsbedrijven moeten de relatie met hun toeleveranciers onder de loep nemen. Daar valt een aanzienlijke besparing van de externe kosten te behalen. Dat constateert G.J. van der Vossen van Holland Consulting Group (HCG).

De bevindingen van Van der Vossen maken deel uit van een onderzoek naar de aanpak van kostenbeheersing door ondernemers. HCG constateert op basis van een studie naar de jaarverslagen van de belangrijkste Nederlandse beursgenoteerde bedrijven dat ondernemers te weinig aandacht besteden aan het beheersen van de externe kosten. Dat is geen factor waarop bedrijfsbeslissingen worden afgewogen. Dit is betreurenswaardig, omdat door de aanhoudende uitbestedingstendens het aandeel van de externe kosten in de hoeveelheid totale kosten groot is (gemiddeld 55 procent). Een geringe besparing op deze kosten werkt al positief door op het bedrijfsresultaat, aldus HCG.
Van de beursgenoteerde IT-bedrijven onderzocht HCG Getronics, Ordina en Cap Gemini. Het aandeel externe kosten ligt bij Ordina (22 procent) en Cap Gemini (10 procent) stukken lager dan het gemiddelde, en bij Getronics (61 procent) hoger. Van der Vossen wijst op het verschil in de aard van de dienstverlening. "Getronics maakt veelvuldig gebruik van onderaannemers, terwijl Ordina en vooral Cap Gemini voor het grootste deel eigen personeel inzetten." Overigens hoeft ‘inbesteding’ niet nadelig te zijn voor kostenbeheersing: als de markt inzakt, kan een bedrijf als Getronics makkelijk in deze post snijden, terwijl Ordina en Cap met hoge personeelskosten zitten.
Van der Vossen merkt dat de IT-wereld veel aandacht besteedt aan personeelskosten, maar niet aan externe kosten. Men let nauwelijks op besparingsmogelijkheden en op prijsontwikkelingen betreffende in te kopen goederen en diensten. De onderzoeker pleit ervoor dat bedrijven aan goede beheersingsmechanismen werken, zoals toeleveranciers doorlichten op prijs/prestatie-verhouding, afspraken maken met leveranciers over kostenbewaking, en schaalvoordelen realiseren bij de inkoop (zelf of in een samenwerkingsverband).

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    ‘Nederlandse Digitaliseringsstrategie gaat zeker één miljard per jaar kosten’

    Innovatie & Transformatie

    Europa, laat je niet opnieuw gijzelen door technologie

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Data & AI

    Banken zetten in op ai-agenten, maar echte doorbraak blijft uit

    Innovatie & Transformatie

    EZ ondersteunt 11 onderzoeksprojecten met 105 miljoen euro

    OpenAI gat in hand
    Data & AI

    Is OpenAI het gat in Microsofts hand?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs