Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Netwerkleveranciers azen op crm-bedrijven

01 december 1999 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable

Na de erp-leveranciers storten nu netwerk- en telecombedrijven zich op groeimarkt voor crm-software (customer relationship management). Zij hopen met een geïntegreerd aanbod van hardware en software te scoren.

Nortel kocht Clarify, Cisco lijfde Geotel en Webline in, en Alcatel nam Genesys Telecommunications Laboratories over. "Fabrikanten van netwerkschakelaars willen graag crm-software verkopen, zodat ze hun callcenter-expertise kunnen uitbuiten", aldus analiste Donna Fluss van Gartner Group.
De opmars van Internet maakt volgens onderzoeksbureau Ovum het callcenter voor velen een klassiek en daarom verouderd verkoopkanaal. Ovum meent dat het callcenter en Internet als crm-kanaal onlosmakelijk met elkaar zijn verbonden. Dit betekent niet dat een bedrijf met crm-software simpelweg ‘aan crm kan doen’; het is een hulpmiddel om het crm-concept te ondersteunen. Specifieke toepassingen bieden soelaas. Daaruit vloeien de acquisities van crm-softwareleveranciers door netwerkbedrijven voort.
Alcatel kocht Genesys voor de cti-software (computer telefonie integratie). De software wordt als extra dienst meegeleverd bij hardwareproducten. Met cti-software kunnen gebruikers hun informatiesystemen koppelen aan hun telefooncentrale. De software bundelt klantinformatie uit erp- en crm-systemen, en presenteert deze aan de callcenter-agent.
Analisten achten de netwerkleveranciers goed in staat hun softwaretoepassingen aan te bieden als applicatiedienst. Zij moeten als telecom-specialist kunnen opereren als asp (application service provider). Eindgebruikers kunnen dan via Internet hun applicaties benaderen en complexe processen als implementatie en onderhoud aan de leverancier overlaten.
In het geval van Genesys gaat het om callcenter-toepassingen. Volgens directeur internationale bedrijfsvoering Ad Nederlof is Nederland een walhalla voor leveranciers van callcenter-technologie. MCI Worldcom, Ebay en Amazon.com openen hier hun callcenters, omdat Nederland bekendstaat als taalvaardig en dus telefoontjes in verschillende talen kan afhandelen.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Kort: Odin versterkt zich in Duitsland, Europese Right to Repair Act onbekend (en meer)

    Carrière

    Eerste VSME-rapport Eurofiber: Volledig groene stroom en meer diversiteit

    Carrière

    Prins Bernhard jr. stort zich in de ai-race

    IT Strategy & Governance

    Alarmfase één in ai-sector: ontsnappende software en goedkope Chinese concurrentie

    IT Strategy & Governance

    Drone-software komt vliegensvlug van de grond

    IT Strategy & Governance

    Kort: Quantum-kunststukje van QuTech, Schiphol sluit megacontract met HeadFirst (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs