Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Ballmer: met Win 2000 tegen Novell en Sun

07 december 1999 - 23:003 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Steve Ballmer, president van Microsoft wil met Windows 2000 terrein heroveren op Novell en Sun op de zakelijke markt. "We zijn laat, maar niet te laat", zegt Ballmer in een gesprek met Computable.

Hij geeft toe dat het uitstel van de lancering van Win 2000 kansen heeft gecreëerd voor Novell Directory Services (NDS) en Solaris. "Ik denk niet dat je zoveel Unix in grote datacentra zou hebben aangetroffen als Win 2000 een beetje eerder was uitgebracht. Ook Novell heeft geprofiteerd van onze afwezigheid op de markt. Dat wij geen Directory Services hadden, is nogal in het voordeel geweest van NDS." Hij belooft beide mede-aanbieders ‘goede, gezonde concurrentie’ zodra de nieuwe versie van Microsofts besturingssysteem half februari gelanceerd is.
Die concurrentie zal zwaar zijn, erkent Ballmer. "Sun heeft een imago van schaalbaarheid. Dat heeft ze goed geholpen in de datacentra, waar mensen geen risico willen lopen. Novell heeft een uitgebreide klantenbasis, waarin veel kennis van en ervaring met hun software ligt opgeslagen." Linux is anders. "Mensen zijn enthousiast over Linux, maar het feitelijk gebruik in de zakelijke markt valt daarmee vergeleken tegen."
Volgens Ballmer is Win 2000 daarom "essentieel in termen van onze positie binnen de ondernemingen, voor het verbeteren van de betrouwbaarheid van het basis PC-platform en voor dee-business mogelijkheden die we de zakelijke markt hiermee bieden." Het ‘omhelzen van Internet’ vindt vooral zijn uitwerking in de schaalbaarheid van het platform, het integreren van XML (Extended Markup Language), en de grotere veiligheid door het inbouwen vanpublic keys. De tweede pijler is het betere beheer van servers en netwerken met Active Directory, nieuwe installatietechnologie, Intellimirror en nieuwe beheertechniek voor de desktop.
Win 2000 is volgens Ballmer geschikt voor laptops doordat het als eerste NT-versie de ingebouwde infraroodpoorten van draagbare computers ondersteunt. Nieuw is voorts de encryptie in het bestandssysteem en het synchroniseren van online en offline bestanden.
Gaat Microsoft met software dezelfde kant op als Dell met hardware? "Nu nog niet", antwoordt Ballmer. Maar binnen drie jaar is Microsoft Office niet langer software die gekocht wordt in een doos en vervolgens geïnstalleerd, om de klant drie jaar lang niet meer terug te zien. Office wordt een dienst waarop je je abonneert en die je verkrijgt via Internet. "Wij zullen het voor onze klanten installeren, beheren en actualiseren."
Wanneer is de definitieve integratie van Win NT met Windows voor consumenten te verwachten? "Dat zijn we opnieuw aan het overwegen. Zeker is dat we uiteindelijk zo snel mogelijk tot één gemeenschappelijke technologie willen komen. Die kan dan twee verschillende verschijningsvormen hebben: de ene meer toegesneden op de zakelijke markt en de andere voor de consumentenmarkt. Ik denk dat ik eerder gezegd zou hebben: 2002. Nu zeg ik: het huidige plan is 2002, maarmisschienkunnen we dat verbeteren. We zijn een paar nieuwe ideeën aan het uitwerken", vertelt Ballmer.

Meer over

Windows 2000

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    IFS leidt dans om industriële ai: ‘De volgende revolutie is robotica’

    innovatie
    Innovatie & Transformatie

    66 miljoen voor innovatie met ai

    zorg ai
    Data & AI

    Kort: Zorg-ict beweegt van capex naar opex, Nederlandse ai-startups halen geld op, Franse llmaas (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Extra geld voor Nederlandse ruimtevaart

    Cloud & Infrastructuur

    Private 5G groeit uit tot ruggengraat van industriële digitalisering

    Security & Awareness

    Kort: Herstel ot-cyberindicent duurt weken, Conclusion weg als hoofdsponsor FC Utrecht (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs