Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Privacy-rapport Registratiekamer te laat

06 januari 1999 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De eerste ‘officiële’ privacy-audit door de Registratiekamer is geen onverdeeld succes geworden. Na enkele proef-audits (ondermeer van de GBA) heeft de privacywaakhond het Nationaal Schengen Informatiesysteem (Nsis) onder handen genomen.

Hoewel er veel tekortkomingen aan het licht kwamen, lijkt zo’n audit niet erg zinvol als het rapport anderhalf jaar later verschijnt.
Nsis is het Nederlandse deel van het Schengen Informatiesysteem (Csis), waarin Schengen-partners gezochte personen en goederen signaleren. Het ministerie van Justitie beheert het. Vier maanden nadat de Algemene Rekenkamer een negatief rapport over het Nsis had uitgebracht, ging in mei 1997 de Registratiekamer aan de gang. Medio december 1998 kon de Registratiekamer het rapport publiceren.
Op de publicatiedag liet Justitie via een persbericht weten dat de Registratiekamer een anderhalf jaar oude situatie beschrijft. "Het merendeel van de aanbevelingen van de Registratiekamer is inmiddels uitgevoerd", aldus Justitie.
De Registratiekamer trekt in een ‘nawoord’ het boetekleed enigszins aan, nadat de minister van Justitie en de twee betrokken korpschefs zich erover hadden beklaagd dat ‘de doorlooptijd van invloed kan zijn op de beeldvorming’. De kamer stelt daar tegenover dat in het concept-rapport, dat in maart 1998 gereed was, dit aspect is behandeld, maar toont zich toch bereid ‘aan deze onderwerpen in haar eindrapport meer en uitdrukkelijker aandacht te besteden’. Ze spreekt van ‘een langere doorlooptijd dan wenselijk is’, maar voert wel verzachtende omstandigheden aan.
Toch behoudt de privacywaakhond haar scherpe tanden, want betrokkenen worden geacht ‘zo spoedig mogelijk doch uiterlijk zes maanden na dagtekening van dit rapport aan alle aanbevelingen en daarmee verband houdende wettelijke normen te voldoen’. Dat gaat de Registratiekamer in een vervolgonderzoek toetsen.
 

Meer over

Privacy

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ICT & Logsitiek
    Data & AI

    ICT&Logistiek: Ai en digitale weerbaarheid sturen toekomst

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan

    Koningin Maxima en Philips ceo Roy Jakobs AVG
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Koningin Máxima opent Philips-hoofdkantoor, kredietrapporteur verlaat het land door AVG (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    satellietcommunicatie ai
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederlandse ai-plannen ambitieus maar kwetsbaar, veel satellietverkeer onversleuteld (en meer)

    ai-agent builder agentkit
    Data & AI

    OpenAI Agent Builder, zelf schaalbare ai-agents bouwen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs