Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Rechter wijst patentclaim tegen Intel af

12 oktober 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Een federale rechter in de VS heeft deze week alsnog een tegen chipproducent Intel ingediende patentclaim afgewezen. De claim, ingediend door werkstation-fabrikant Intergraph, was in juni door dezelfde rechter eigenlijk min of meer toegewezen.

Het gaat om de rechten op Intergraphs Clipper-techniek. Intergraph verwierf naar eigen zeggen het patent over de Clipper-chips – die overigens niet meer worden geproduceerd – in 1987, toen het de activa kocht van de Advanced Microprocessor Division van Fairchild Semiconductor. Beide bedrijven zouden hierover net overeenstemming hebben bereikt, toen Natsemi de controle over Fairchild verwierf. Op de dag van deze overname zouden de activa, inclusief de rechten op de Clipper-techniek, naar Intergraph zijn gegaan. Intel stelde daartegenover dat het in 1976 al een licentie-overeenkomst aanging met Natsemi, waarmee het de rechten verwierf op alle technieken onder controle van de laatste. Daaronder vielen volgens Intel ook die van de Fairchild-divisie.
Rechter Edwin Nelson oordeelde in juni dat deze licentie-overeenkomst geen betrekking had op de Advanced Microprocessor Division. "Onweerlegbare feiten tonen aan dat Natsemi niet de wettelijke autoriteit had om een licentie toe te staan, aangezien de patenten terzake niet aan dat bedrijf toebehoorden, maar aan een juridisch onderscheiden organisatie", vond de federale rechter op 4 juni.
Nu denkt hij er anders over. "De rechtbank kende in eerste instantie te weinig gewicht toe aan Intels argumenten", zo schrijft hij. Met deze afwijzing is de rechtszaak overigens nog lang niet voorbij. De claim was slechts een klein onderdeel in een grote antitrustzaak die momenteel loopt tegen Intel. Voorlopig ziet de chipfabrikant de toekomst zonnig in, zo laat een woordvoerder weten: "Deze uitspraak geeft ons alle vertrouwen voor het verdere verloop van de antitrustzaak. Hierop kunnen we een belangrijk deel van onze verdediging bouwen, wanneer deze zaak voor de rechtbank komt." De zaak staat gepland op 12 juni 2000.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    MagazineInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Onzekere inkoper

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs