Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Compaq schrapt Unix Tru64 voor IA-64-chip

22 september 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Compaq staakt de vertaling van zijn Unix-variant Tru64 voor de aanstaande 64-bit processor-architectuur van Intel (IA-64). De computerfabrikant zal zijn geld en middelen nu steken in het bevorderen van Tru64 op de eigen Alpha-processor.

Eind vorige week waren er al berichten dat de Compaq-top overwoog dit drastische besluit te nemen. Een Nederlandse woordvoerster ontkende gisteren nog dat dit speelde. De Amerikaanse vestiging van het bedrijf bevestigde vannacht echter dat er geen Tru64, voorheen Digital Unix, zal komen voor IA-64.
Compaq-werknemers werden op de hoogte gesteld middels een interne e-mail van Bill Heil, vice-president en algemeen directeur van de divisie voor bedrijfsservers. Daarin stelt de topman dat "het directieteam de noodzaak erkent om de complexiteit van onze producten, strategie en communicatie terug te dringen".
Het schrappen van een Unix-vertaling voor Intels toekomstige 64-bit platform maakt deel uit van Compaqs doorgaande reorganisatie waarbij ‘simplificatie’ en ‘focus’ de sleutelwoorden zijn. Tot nog toe zijn Windows-op-Alpha en netwerkapparatuur onder de eigen merknaam al gesneuveld.
Heil meldt nog wel dat Compaq "zal samenwerken met zijnoem-partners, zoals CS&S, om te verzekeren dat hun behoeften voor Tru64 op Alpha en IA64 worden vervuld". De directeur geeft verder echter geen details.
Compaq positioneert de eigen Unix-variant nu duidelijk aan de bovenkant van de markt voor zware bedrijfsservers. Intels 64-bit platform – hetzij met het nog in ontwikkeling zijnde 64-bit Windows, hetzij met het door Compaq gesteunde Monterey Unix van IBM, diens dochter Sequent en SCO – krijgt een plaatsje in het midden en aan de onderkant. De computerleverancier heeft echter ook Linux omarmt.

Meer over

Unix

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs