Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft laat Alpha geheel vallen

26 augustus 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Microsoft stopt de ontwikkeling van een Windows-variant voor de 64-bit Alpha-processoren van Digital-moeder Compaq. Dit in reactie op het schrappen van 32-bit Windows 2000 voor dit platform.

Compaq besloot namelijk op 23 augustus zijn ondersteuning te staken voor 32-bit Windows 2000 op zijn Alpha-systemen. Het bedrijf benadrukte daarbij – in koor met Microsoft – wel meteen dat het intensief verder werkt aan een 64-bit Windows-uitvoering voor de Alpha. De twee partners benadrukten dat het ontwikkelwerk voor een 64-bit uitvoering van Windows plaatsvindt op Alpha-systemen.
Microsoft herroept deze uitspraken nu, getuige een persbericht waarin het duidelijk stelt geen nieuwe producten meer te ontwikkelen voor Compaqs 64-bit processoren.
"Dit betekent dat er geen 32-bit Alpha-versies van Windows 2000 meer uitkomen na Release Candidate 2. Verder zullen er geen nieuwe 32-bit Alpha-uitvoeringen verschijnen van SQL Server, Exchange of andere 32-bit Alpha Backoffice-producten. Er zullen ook geen 64-bit versies komen van Windows of Backoffice voor het Alpha-platform", aldus het communiqué.
Alain Meeus, productmanager voor infrastructuurproducten – waar Windows NT onder valt – bij Microsoft Benelux, meldde gisteren dat er over deze kwestie nog geen beslissing was genomen. "Het ontwikkelwerk voor 64-bit Windows gebeurt op Alpha-systemen", benadrukte hij. Op zich is dat logisch, aangezien Intels 64-bit processoren nog niet in productie zijn.
De eerste proefexemplaren van de Merced-chip zijn naar verluidt deze week uit de fabriek gekomen. Geruchten doen de ronde dat Linux al draait op dit eerste 64-bit product van Intel, maar dat ‘Win64’ niet bepaald vlekkeloos opereert.

Meer over

Windows 2000

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Mobile apps krijgen geen tweede kans:...

    In de wereld van mobile apps bestaat er nauwelijks een tweede kans. Binnen enkele seconden kan een gebruiker al besluiten een app te verwijderen wanneer deze niet goed presteert. De...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kabinet investeert 142 miljoen in versnelling Nederlandse 6G‑technologie

    Cloud & Infrastructuur

    Sharp komt met nieuwe luchthavendisplays  

    Innovatie & Transformatie

    Australische DroneShield meldt zich in de Benelux

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Workplace Technology Center en CCare ICT in huwelijksbootje, app tegen pornoverslaving lekt data (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft introduceert M365 E7, markeert omslag naar ai‑tijdperk

    Innovatie & Transformatie

    EU wil Huawei weren, maar kan moeilijk om Chinese reus heen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs