Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Pessimisme over Getronics-cao

19 januari 1999 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Het pessimisme onder de onderhandelaars over de uitkomst van de cao-besprekingen bij Getronics krijgt de overhand. "Volgens mij komen we er niet uit", reageert bestuurder Gerard van Dijk van vakbond De Unie. Het laatste overleg tussen bedrijf en de bonden heeft opnieuw geen resultaat opgeleverd.

De vorige Raamwerk Arbeidsovereenkomst (RAO) van Getronics liep op 1 januari dit jaar af. Op 28 januari onderhandelen de partijen opnieuw de verlenging van deze overeenkomst. Het is dan alles of niets. Uitzicht op een akkoord is er echter niet; de standpunten van vakbonden en het IT-bedrijf liggen nog ver uit elkaar. "Het gevaar dat de onderhandelingen worden afgebroken is aanwezig", zegt bestuurder John Koudys van CNV Dienstenbond.
"Getronics heeft het idee dat de cao staat en dat we met enkele kleine aanpassingen verder kunnen gaan. Maar wij willen een volwaardige overeenkomst", aldus Gerard van Hees van FNV Bondgenoten. Volgens zijn collega Jeroen Sparla van VHP denkt Getronics dat er veel onderhandelingsruimte is. "Wij hebben een aantal belangrijke voorstellen gedaan. Dit willen we binnenhalen en er is zodoende weinig wisselgeld mogelijk."
Er zijn acht belangrijke geschilpunten, zo blijkt uit informatie van CNV aan de leden. Er is nog geen overeenstemming over de salarisaanpassing. Getronics wil minder vergaande afspraken maken over een keuzemodel dan de vakorganisaties. Dit model biedt werknemers mogelijkheden om zelf invulling te geven aan de afspraken door bijvoorbeeld vrije dagen te kopen of verkopen. De werkgever wil slechts beperkte afspraken maken over deeltijd en kinderopvang. Verder wil het bedrijf geen aparte regeling voor of afspraken over calamiteitenverlof, transformaties of vakbondsfaciliteiten.
Ook wil Getronics inzake de Arbeidstijdenwet het ruimere regime toepassen. Dan zijn werknemers meer inzetbaar en op minder aantrekkelijke momenten. "Ook betreffende de nieuwe wet Flex en Zekerheid wil uw werkgever afspraken maken over een verslechtering van de positie van werknemers als het gaat om tijdelijke contracten en opzeggingstermijnen", aldus de CNV-brief.
"We zijn er weliswaar nog niet uit, maar er is sprake van goed en druk overleg. We hebben nu wat extra tijd om een aantal inhoudelijke onderwerpen uit te diepen", aldus personeelsmanager Mattijs Kropholler van Getronics.
 

Meer over

Arbeidsvoorwaarden

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    De CX-transformatie van Carglass met Genesys: mensen, data en journeys verbinden
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    PATS: drones als ongediertebestrijding (PATS Drones en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    IGV Fieldlab SAIL: een digitaal veiligheidsnet voor SAIL 2025 (Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    Versnellen beroertezorg met slimme StrokePointer in de ambulance (TrianecT, KPN IoT en Amsterdam UMC)
    Pijl naar rechts icoon

    Philips

    IWISH: AI‑gestuurde workflowoptimalisatie voor efficiëntere zorgprocessen (Philips Medical Systems BV, Almende BV, TU Delft, Leids Universitair Medisch Centrum, Philips Electronics Nederland BV, Syntho, Barco N.V., Workforce Optimizer, ARD Group, CONSULTECH DANIŞMANLIK A.Ş., MIA Teknoloji en Özel Bandırma Royal Hastanesi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    innovatie
    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse ict-dienstverleners investeren weinig in R&D

    Security & Awareness

    Kort: Hack bij Basic-Fit, innovatiebox spekt ASML en Booking (en meer)

    Overheid

    Kabinet trapt af voor slagvaardigere overheid

    Franka Emika
    Innovatie & Transformatie

    TNO: zonder robots verdwijnt de maak­in­du­strie uit Nederland

    Data & AI

    Di­gi­ta­li­se­ring is red­dings­boei voor kwakkelende maak­in­du­strie

    Software & Development

    Kort: TNO en Intelic sluiten drone-pact, Amerikaanse robots naar Europa (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs