Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Getronics breekt cao-gesprekken af

27 januari 1999 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Getronics breekt de onderhandelingen met de vakbonden over een nieuwe cao voorlopig af. De onderneming annuleert de bijeenkomst die vandaag had moeten plaatsvinden. Uitspraken van vakbondsbestuurders in een artikel in Computable afgelopen week gaven aanleiding tot deze stap.

Volgens personeelsmanager Mattijs Kropholler moet Getronics opnieuw zijn positie bepalen. Het bedrijf praat in ieder geval niet meer met bestuurder Gerard van Dijk van De Unie. Deze vakbondsman meldde vorige week inComputable dat partijen er volgens hem niet meer uitkomen. Volgens Kropholler was afgesproken geen inhoudelijke uitspraken te doen over de onderhandelingen. Van Dijk vindt dat Getronics een rookgordijn optrekt om de aandacht af te leiden van de echte problemen: de verschillen in standpunten.
De Getronics-onderhandelaar heeft zich tevens geërgerd aan de brief van CNV aan zijn leden. Deze bond schreef dat de standpunten van partijen nog ver uit elkaar liggen en noemde acht geschilpunten. Volgens Kropholler hanteert bestuurder John Koudys in deze brief "ouderwets vakbondsjargon". Getronics gaat nu onderzoeken hoe de overige onderhandelaars, Gerard van Hees (FNV) en Jeroen Sparla, (VHP) verder willen. Kropholler noemt de nieuwe situatie "heel vervelend, want we waren er praktisch uit".
Koudys noemt de beslissing van Getronics een "afleidingsmanoeuvre". Hij meent dat het bedrijf een wig tussen de bonden probeert te drijven. "Waar het echt om gaat is dat de partijen ver uit elkaar liggen." Hij geeft aan dat er oud zeer zit bij Getronics. Van Dijk had al eerder uitspraken gedaan die de onderneming niet bevielen. Ook een kritische brief van CNV aan de leden over de pensioenregeling bij Getronics viel niet in goede aarde.
Van Hees vindt het jammer dat de onderhandelingen van het ene obstakel naar het andere hobbelen. Toch blijft hij optimistisch over de kansen van een nieuwe cao. "De partijen moeten er wel aan wennen dat deze cao zo belangrijk is, dat ook de pers hier aandacht aan besteedt." Hij acht het uitgesloten dat alleen FNV en VHP een akkoord sluiten met Getronics.
Kropholler waarschuwt de bonden dat Getronics ook arbeidsvoorwaarden kan afsluiten met de eigen werknemers en ondernemingsraden. "De onderneming heeft dit in het verleden ook gedaan en daarover waren veel klachten", aldus Koudys. Hij vindt dit geen reële optie.

Meer over

Arbeidsvoorwaarden

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    Overheid

    ‘Nederlandse Digitaliseringsstrategie gaat zeker één miljard per jaar kosten’

    Innovatie & Transformatie

    Europa, laat je niet opnieuw gijzelen door technologie

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Data & AI

    Banken zetten in op ai-agenten, maar echte doorbraak blijft uit

    Innovatie & Transformatie

    EZ ondersteunt 11 onderzoeksprojecten met 105 miljoen euro

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs