Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Onderwijs wil andere aanpak Kennisnet

26 mei 1999 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Scholen moeten via Internet toegang krijgen tot het onderwijsnetwerk Kennisnet. Een aparte Kennisnet-verbinding, zoals het ministerie van onderwijs nu voor ogen heeft, kost teveel. Dit is de mening van Spreekbuis, een werkgroep van verontruste IT-coördinatoren in het onderwijs.

Kennisnet als gesloten netwerk voor scholen blijft een heet hangijzer in de IT-plannen van minister Loek Hermans. Dit bleek eens te meer tijdens een debat dat Vecai en Internet Society Nederland hierover organiseerden. Hermans heeft inmiddels het concept ter discussie gesteld en laat nut en noodzaak ervan onderzoeken. De discussie in de Kamer had gisteren moeten starten, maar is een week uitgesteld, omdat het onderzoek van de Onderwijsraad over Kennisnet nog niet klaar is.
Door de kabinetscrisis is de status van Hermans’ plannen ongewis. Kan een Tweede Kamer als het kabinet demissionair is een fundamentele discussie voeren over het miljoenenproject IT in het onderwijs en Kennisnet? In de wandelgangen circuleert het scenario dat de uitvoering van de plannen gewoon doorgaat, maar dat het nieuwe kabinet besluit over Kennisnet. De proef die Enertel nu uitvoert en die op 1 juni afloopt, wordt dan verlengd tot het najaar.
Spreekbuis stelt een andere opzet van Kennisnet voor. Volgens Harry Spek van het Cals College in Nieuwegein steekt het plan teveel in de infrastructuur. Bijna 30 procent van het totale budget gaat volgens hem naar aanbieder Enertel. "Dit gaat ten koste van de apparatuur op school, de deskundigheid en de ontwikkeling van de inhoud van Kennisnet", aldus Spek. De werkgroep wil dat de scholen een minder zware Internet-aansluiting krijgen. De kosten dalen dan tot 12 procent van het budget.
Projectcoördinator Fred Kappetijn van Enertel waarschuwt dat het stopzetten van Kennisnet op den duur hogere kosten met zich meebrengt. "Dan wordt inefficiënt met ervaring en kennis omgegaan." Bovendien zullen vele Internet-aanbieders de dienstverlening op zich nemen. Deze decentrale aanpak brengt een grote diversiteit aan kwaliteit met zich mee. Verder zal geen sprake van bescherming zijn, waardoor leerlingen bijvoorbeeld naar porno-sites kunnen surfen. Kappetijn verwacht tevens dat het aanbod van nieuwe leermethoden achterblijft.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Soevereiniteit

    Vraagtekens over soevereine SAP-cloud Defensie

    Cloud & Infrastructure

    Ex-ASML-topman pleit voor importheffingen China

    IT Strategy & Governance

    Signalen van misbruik PHP-lekken, maar risico lijkt kleiner dan gevreesd

    Security & Risk

    Politie start strafrechtelijk onderzoek naar cyberaanval op Albert Heijn

    Datacenter & Infrastructure

    Google krijgt wind van voren na kaalslag in Fins bos

    IT Industry news

    Ctac in rode cijfers door bankroet Belgische klant

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs