Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Cap SA verlengt overnamebod op Cap NV

19 juli 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De Franse moedermaatschappij van het Nederlandse Cap Gemini heeft zijn overnamebod verlengd. Hoewel Cap Gemini SA zijn belang van 56 procent slechts wist uit te bouwen naar 84 procent, geven de Parijzenaars de aandeelhouders nog tot 31 augustus de tijd om hun aandelen aan te melden.

Nadat de eerste termijn vorige week afliep, bleek dat de benodigde 95 procent van de aandelen niet aangemeld waren bij Cap Gemini SA.
Dwarsligger is Volmac-oprichter en grootaandeelhouder Joop van Oosterom, die een aandelenbelang van 10,3 procent in handen heeft. Hij frustreert in zijn eentje het integratieproces tussen moeder en dochter. Van Oosterom heeft het Franse overnamebod, waarbij vier aandelen van de Franse SA worden geboden voor negen aandelen van de Nederlandse NV, naar de prullenbak verwezen. Van Oosterom eist contant geld en bovendien een hogere prijs, minimaal 85 euro per aandeel. Hij wijst erop dat het Nederlandse bedrijf de grote winstmaker van het concern is.
Cap Gemini SA hoopt alsnog genoeg in handen te krijgen doordat een deel van Van Oosteroms aandelenpakket bestaat uit ‘falcons’: aandelenopties van werknemers die hij nog in beheer heeft, maar waarvan op 23 augustus de eerste serie afloopt. De aandelen komen daarmee in handen van niet door Van Oosterom gecontroleerde derden. Die zouden ze aan Cap Gemini SA kunnen aanbieden. Niemand weet echter precies hoeveel ‘harde’ aandelen en hoeveel falcons Van Oosterom heeft.
Daarnaast is volgens Cap Gemini SA de grens van 95 procent ‘onderhandelbaar’. De Fransen zeggen te kunnen leven met 90 procent van de aandelen, alvorens over te gaan tot een formele procedure om de resterende aandelen te kopen. De positie van Van Oosterom ziet er in dat scenario niet rooskleurig uit.
De Fransen willen hun Nederlandse dochter volledig integreren in de eigen organisatie. Daarvoor is 95 procent van de aandelen nodig, waarna de moeder een procedure kan starten om de resterende aandelen in te lijven en de NV in Nederland van de beurs te halen. Cap Gemini SA heeft een beursnotering in Parijs. Het bedrijf heeft ruim vijf miljoen nieuwe aandelen uitgebracht en daarmee een eigen notering op de AEX verworven.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    MagazineInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Onzekere inkoper

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs