Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Liefdesdriehoek’ laat SAP onberoerd

17 juni 2003 - 22:003 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
René Rippen
René Rippen

Marktleider SAP is niet erg onder de indruk van de beroering die Peoplesoft, JD Edwards en Oracle teweeg hebben gebracht op de markt van zakelijke applicaties. Het spreekt met enige ironie van een ‘liefdesdriehoek’.

Ceo Henning Kagermann van SAP verwoordt het tijdens een persgesprek op Sapphire in Orlando aldus: "Het marktaandeel van SAP groeit van kwartaal tot kwartaal, zelfs als de omzet zo goed als ‘vlak’ blijft zoals in 2002. De ‘liefdesdriehoek’ is verwikkeld in defensieve bewegingen, die wijzen op een consolidatie vanaf de bodem van de markt. Wij hebben geen tijd voor dat soort spelletjes. En ze veranderen heen jota aan onze plannen."
 
Kagermann vetrouwt volledig op eigen kracht. "We kopen geen marktaandeel, dat hebben we ook nooit gedaan. Wij hoeven ons niet aan te passen. In de advertentiecampagne waarmee we eind vorige week in de VS van start zijn gegaan wijzen we klanten van Peoplesoft en JD Edwards op SAP als rustgevend en betrouwbaar alternatief." Die campagne waait binnenkort over naar Europa.
 
De ceo van SAP zegt blij te zijn als uit de huidige perikelen een duidelijke nummer twee op de markt naar voren zou komen. "Daar valt beter mee te concurreren. Gecombineerd beschikken de beide bedrijven over de helft van het marktaandeel van SAP. Daar hoeven we ons dus ook geen zorgen over te maken." SAP is voornemens de overstap van gebruikers van de HR-module van Peoplesoft naar SAP te vergemakkelijken. "Dat is met HR nou eenmaal wat makkelijker te realiseren dan met een erp-systeem."
 
In een vraaggesprek met Amerikaanse media eerder deze week stelt Kagermann de autoindustrie als voorbeeld aan de software bedrijfstak. "De kwaliteit moet echt omhoog", zegt hij nu. "Klanten eisen dat van ons. De snelheid van softwareontwikkeling ligt al flink wat hoger dan een aantal jaren terug. Nu de kwaliteit nog".
 
Hij wijst er op dat het niet alleen gaat om de kwaliteit van de code op zich. "Ik praat dan ook over de kwaliteit van een implementatie en de mate waarin de organisatie van de klant klaar is voor de nieuwe software." Dat levert uiteindelijk een interessant prioriteitenlijstje voor de softwareontwikkeling van SAP. Kagermann telt op de vingers af: "Netweaver eerst (een soort ‘middleware’-laag waarmee services en applicaties communiceren met andere software van SAP en met die van derden – red.). Dan crm, en op de derde plaats erp".

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Computable Awards: de hoogmis van de ict-sector

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    Overheid

    ‘Nederlandse Digitaliseringsstrategie gaat zeker één miljard per jaar kosten’

    Innovatie & Transformatie

    Europa, laat je niet opnieuw gijzelen door technologie

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Data & AI

    Banken zetten in op ai-agenten, maar echte doorbraak blijft uit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs