Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Systeembeheersoftware vaak gebruikt bij beveiligen

16 maart 2005 - 10:33ActueelGovernance & PrivacyDecision AnalystLandesk
Redactie Computable/Channelweb
Redactie Computable/Channelweb

Uit een onderzoek van Decision Analyst blijkt dat it-managers systeembeheersoftware vooral gebruiken voor de distributie van virus-updates en patch management.

In opdracht van LANDesk Software, leverancier van configuratiebeheer, onderzocht Decision Analyst het gebruik van systeembeheersoftware bij 243 Europese ondernemingen. Het onderzoek bevestigt dat bedrijven software voor systeembeheer steeds vaker inzetten om beveiligingsproblemen op te lossen.

Beveiliging speelt inmiddels een belangrijkere rol dan de traditionele toepassingen van software voor systeembeheer zoals het beheer van pc’s, helpdeskondersteuning en server-configuratiemanagement. Uit het onderzoek blijkt dat bedrijven beveiliging steeds meer gaan zien als een management issue waarbij aandacht moet worden besteed aan een planmatige aanpak, het automatiseren van processen en het regelmatig herzien van het beheerbeleid, om minder kwetsbaar te zijn voor aanvallen.

 

Bij navraag onder systeembeheerders naar de huidige en toekomstige doeleinden van systeembeheersoftware, antwoordde 65 procent deze software te gebruiken voor de distributie van virus-updates, terwijl 55 procent aangaf deze vooral in te zetten voor patch management.

Ook voor it-afdelingen speelt beveiliging een grote rol. Op het vlak van systeembeheer bleek het bijhouden van virus-patches op de desktop één van de voornaamste onderwerpen. Nog eens 56 procent van de systeembeheerders gaf aan veel belang te hechten aan informatielekken, gevolgd door een effectieve beveiliging van apparaten van eindgebruikers.

“De resultaten van dit onderzoek bevestigen een trend die wij al veel eerder hadden gesignaleerd, namelijk dat systeembeheer en beveiliging onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn”, aldus Philippe Ortodoro, vice-president Emea van LANDesk Software. “Virussen zullen altijd blijven bestaan. Naarmate er meer varianten komen en ze geavanceerder worden, neemt de effectiviteit ervan alleen maar verder toe. It-afdelingen moeten hun defensieve benadering daarom verruilen voor een meer offensieve aanpak. Dit vereist een zeker organisatievermogen en proactief beheer. Uiteindelijk staat of valt de effectiviteit van beveiliging met beheer. Dat is ook de reden waarom it-managers systeembeheeroplossingen inzetten om het beveiligingsprobleem aan te pakken. Het ligt voor de hand om beveiliging en beheer aan elkaar te koppelen, met name omdat dit beveiliging op maat voor alle apparaten mogelijk maakt, of het nou gaat om pc’s, servers of mobiele apparatuur.”

Meer over

MalwarePatches

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Eén reactie op “Systeembeheersoftware vaak gebruikt bij beveiligen”

    1. Evert schreef:
      19 maart 2005 om 16:42

      “Bij navraag onder systeembeheerders naar de huidige en toekomstige doeleinden van systeembeheersoftware, antwoordde 65 procent deze software te gebruiken voor de distributie van virus-updates, terwijl 55 procent aangaf deze vooral in te zetten voor patch management.”

      Dit kan je lezen als: “Onder de gevraagden stelde 55% gebruik te maken van het openbaar vervoer om naar het werk te gaan, terwijl 65% aangaf de trein te nemen”

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    GPUGate cyberaanval
    ActueelGovernance & Privacy

    Chatcontrol EU voorlopig ‘on hold’

    soevereine cloud
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Hoe soeverein moet de NDS zijn?

    ActueelData & AI

    Surf: gebruik Copilot kan, maar wees voorzichtig

    ActueelOverheid

    Grote kwetsbaarheid Rijk bij uitval ict-dienstverlening

    Ransomware data opslag
    AchtergrondSecurity & Awareness

    Ransomware in de zorg, hoe gaat Eurofins om met Nederlandse data?

    Jacob Spoelstra blazen vermoeiend
    ChannelGovernance & Privacy

    Spoelstra Spreekt: Even niet

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs