Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

CWI opnieuw beoordeeld als ‘excellent’

12 maart 2018 - 09:09ActueelInnovatie & TransformatieCWINWO
Christel Dieleman
Christel Dieleman

Het Centrum Wiskunde en Informatica (CWI) is opnieuw als 'excellent' beoordeeld door een internationale evaluatiecommissie. Volgens de commissie die in opdracht van de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO) de evaluatie heeft uitgevoerd, behoort het CWI tot de wetenschappelijke wereldtop. Ook in 2012 en 2006 is het onderzoeksinstituut als excellent beoordeeld. De meest recente evaluatie betreft de periode van 2011 tot 2016.

In de onderzoekscommissie zetelden experts uit de wiskunde en informatie. De kwaliteit van het onderzoek en de maatschappelijke relevantie wordt met name als uitmuntend bestempeld. Daarnaast gaf de commissie enkele aanbevelingen, zoals het verder uitbreiden van zijn impact op de industrie door de zichtbaarheid te vergroten naar potentiële belanghebbenden. 

Het onderzoek is uitgevoerd als onderdeel van het zesjaarlijkse standaard evaluatieprotocol van het NWO, de Vereniging van Universiteiten (VSNU) en het Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen (KnAW). De resultaten zijn op 8 maart 2018 bekendgemaakt.

Hoogste score

Het CWI heeft de hoogst mogelijke score behaald gebaseerd op zijn resultaten, een zelf-evaluatie en een bezoek aan het instituut in oktober 2017. De commissie: ‘Het CWI voert toponderzoek dat internationaal veel invloed heeft in de relevantie onderzoeksgebieden. Het instituut wordt als leidend beschouwd door internationale collega’s.’ De onderzoekers onderstrepen verder dat het onderzoek van het CWI ‘uitzonderlijke bijdragen aan de samenleving levert’ en dat het ‘volkomen klaar is voor de toekomst.’ Tot slot komt uit de evaluatie naar voren dat het onderzoeksinstituut ‘uniek is in het samenbrengen van onderzoekers uit de wiskunde en de it. Hierdoor creëert het een uitstekende onderzoekomgeving die kruisbestuiving tussen beide disciplines beïnvloedt’.

Het Centrum Wiskunde & Informatica (CWI) is sinds 1946 het nationale onderzoeksinstituut voor wiskunde en informatica. Het is gevestigd op het Amsterdam Science Park en is deel van de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO).

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Stokje doorgeven
    ActueelOnderwijs

    CWI valt vanaf 2018 onder Stichting NWO-I

    ActueelData & AI

    CWI en Prorail voorspellen spoorincidenten met data

    3D printen
    ActueelData & AI

    CWI opent 3D-Lab voor realtime dataverwerking

    ActueelData & AI

    CWI onderzoekt database-architecturen Apache Spark

    ambulance
    ActueelData & AI

    CWI-spin-off Stokhos wil naar Duitstalige markt

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Spin-off van CWI levert programmeertaal op maat

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs