Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Infineon laat 45 nm-doorbraak IBM-groep nog liggen

05 september 2006 - 10:12ActueelCloud & InfrastructuurIBMInfineon
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Infineon Technologies is voorlopig niet van plan de onlangs geboekte doorbraak op het gebied van 45 nanometer-chips zelf te gebruiken. Dit ondanks het feit dat het meewerkt in de groep bedrijven rondom IBM die deze doorbraak heeft bereikt.

Woordvoerders van de chipproducent laten weten dat Infineon 45 nm-componenten alleen zal meenemen in zijn chipontwerpen als de fabricage elders gebeurt. Het bedrijf zet zijn eigen fabrieken dus niet in voor deze kleinere maat van transistorlijnen. De overgang naar die kleinere maat maakt prestatieverhoging en energieverlaging mogelijk. Het prestatieniveau kan tot 30 procent hoger liggen. Daarnaast zijn er meer chips uit één siliciumplak (wafer) te snijden, waardoor de productiekosten per chip dalen.

Afgelopen week kwam een alliantie van IBM, Infineon, Samsung en Chartered Semiconductor juist met de eerste functionele silicium-circuits op 45 nm. Huidige voorlopers zitten op 65 nm, maar chipfabrikanten als Intel en AMD zijn al geruime tijd bezig met 45 nm-ontwikkeling. Zij hebben begin dit jaar prototypes onthuld.

Zowel Intel en AMD als het samenwerkingsverband rondom IBM willen eind 2007 de eerste 45 nm-chips op de markt brengen. Infineon meldt eenzelfde planning te hanteren, maar dan dus niet voor zelf gefabriceerde chips. Het bedrijf is nog bezig met de overgang naar 65 nm en zegt eind dit jaar te komen met producten op basis daarvan. De komst van eigen 45 nm-chips gebeurt in 2009, aldus Infineon.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    IBM boekt doorbraak voor 45 nanometer-chips

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    IBM investeert in 45 nanometer chip

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs