Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Gartner ‘adviseert’ Apple hardware uit te besteden

20 oktober 2006 - 10:12ActueelCloud & InfrastructuurAppleGartner
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Gartner stelt dat Apple moet stoppen met het zelf maken van hardware; het kan dat beter uitbesteden, bijvoorbeeld aan Dell. Het onderzoeksbureau komt met deze opmerkelijke analyse op een moment dat Apple's Mac-verkoop nieuwe hoogtes bereikt.

De computerproducent heeft afgelopen kwartaal meer Macs verkocht dan ooit. Het aantal verkochte Macintosh-computers kwam uit op 1,61 miljoen stuks, wat een omzet van 2,2 miljard opleverde. Dat is 45 procent van Apple's omzet voor dat kwartaal. Vooral de laptops deden het goed met 1,3 miljard dollar omzet, ofwel 27 procent van de totale bedrijfsomzet. De desktopmachines leverden met 624.000 verkochte exemplaren 869 miljoen dollar omzet (18 procent) op. Het restant bestaat uit Apple's servers.

Apple dankt deze groei naar eigen zeggen aan de overstap van PowerPC- naar Intel-processoren. De zware desktopmachines Mac Pro waren daarbij de laatste die overgingen. Analist Gene Munster van marktmonitor Piper Jaffray zegt dat de Mac-maker zijn beloftes waarmaakt. "Het is ook een teken dat Apple de ommezwaai heeft gemaakt van niche-speler naar een speler die de concurrentie aangaat met de grote jongens."

In de Verenigde Staten is Apple volgens cijfers van Gartner bijna de nummer drie, Gateway, voorbijgestreefd. Het verkocht afgelopen kwartaal slechts 38.000 computers minder dan die directe pc-producent, die zich enige tijd terug heeft teruggetrokken tot de Amerikaanse thuismarkt.

Toch meent onderzoeksbureau Gartner dat Apple beter het bijltje erbij neer kan gooien, wat betreft de hardware. Het zou de eigen ontwerpen in licentie moeten verlenen aan een grote pc-producent, zoals Dell. Volgens Gartner is de huidige afzetgroei namelijk niet vol te houden. De hoge marges die het bedrijf geniet, volgens het bureau tot wel 40 procent, komen namelijk voort uit het feit dat componentenleveranciers als Intel forse kortingen geven en daarmee Apple steunen.

HP heeft nu echter bij Intel soortgelijke kortingen bedongen als die massaleverancier Dell krijgt. Apple zou dus niet lang meer een voorkeursbehandeling genieten van de processorproducent, luidt de prognose van Gartner. De recente (en nog lopende) reorganisatie bij Intel draagt hier ook aan bij.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    DeepL
    Data & AI

    Duitse DeepL stapt over naar AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Equinix maakt scholieren warm voor datacenters, Paul Brainerd overleden (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    ASML sleept megadeal SK Hynix binnen

    Cloud & Infrastructuur

    Dertig jaar na de eerste robuuste CF-25 is er de Panasonic Toughbook 56  

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: AP helpt bij medische data in cloud, Europol haalt bezem door darkweb (en meer)

    deal ceo
    Cloud & Infrastructuur

    Als eerste lokale Benelux-partner officieel erkend door Anthropic

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs