Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Proserve slaat eerste paal voor Dataplace

15 april 2010 - 08:35ActueelCloud & InfrastructuurDataplaceKPNproserve
Rik Sanders
Rik Sanders

Internetserviceprovider Proserve uit Papendrecht slaat de eerste paal in de grond voor een nieuw datacentrum in Alblasserdam. Dit Dataplace wordt eind 2010 opgeleverd. Proserve zal de eerste klant zijn, maar het datacentrum is carrier-neutraal en staat ook open voor andere klanten. Het gehele bouwtraject beslaat zo'n twee jaar.

'Wij hebben bewust gekozen om een nieuw, volledig redundant datacentrum te laten bouwen in plaats van gebruik te maken van een bestaand gebouw', vertelt directeur Gerben van der Veen van Proserve en Dataplace. 'Daardoor kunnen we ook de modernste duurzame technieken toepassen. Bovendien moet er een stevig gebouw komen te staan. De constructie is van betonskelet en de vloerbelasting is 2000 kilo per vierkante meter. Ik wil voorkomen dat klanten het pand vanwege verzakkingsgevaar niet mogen betreden.' Proserve heeft dat zelf een keer in Amsterdam meegemaakt toen medewerkers een internetdatacentrum niet in mochten, omdat de vloerbelasting te hoog was.

Vorst in de grond

Bouwonderneming Stout zorgt samen met installateur Klaver Giant Groep voor de bouw en technische inrichting van Dataplace. Andere partners zijn Van Es Architecten, SIM Holland (noodstroomvoorzieningen) en Wemmers (installatietechniek). Eind 2010 moet het nieuwe datacentrum klaar zijn. 'Dan zijn we er zo'n twee jaar mee bezig geweest', zegt Van der Veen. 'Nieuwbouw duurt nu eenmaal langer dan het ombouwen van een pand of loods. De strenge vorst in de afgelopen winter heeft het bouwtraject wel vertraagd.'

Aanwezige carriers en netwerken zijn straks KPN Telecom (ISRA), Eurofiber (darkfiber), Relined (darkfiber) en Proserve (IP, MPLS, transit, peering, Exchange en Vlan)

Bewustwording

Proserve wordt de eerste klant van Dataplace. Maar de directeur wijst erop dat het een neutraal datacenter is dat open staat voor andere klanten uit de regio. Om dit te benadrukken is Dataplace opgericht als zusterbedrijf en heeft een eigen pand en uitstraling gekregen. Van der Veen verwacht genoeg klanten te kunnen trekken. De vraag naar computercapaciteit blijft stijgen. Bovendien merkt hij dat veel ondernemers zich bewust worden van het risico dat ze lopen wanneer ze hun apparatuur in de 'bezemkast' hebben staan. 'Wij hameren altijd op de voordelen van een extern rekencentrum: brandpreventie, noodvoorzieningen, fysieke bewaking en energiezuiniger. Ik voorzie dat ook aansprakelijkheid een rol gaat spelen. Ik vang geluiden vanuit de politiek op om mensen die onverantwoord om gaan met het beheer van hun computerspullen aansprakelijk te stellen voor de gevolgen bij calamiteiten.'

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Centereo start met Utrechts datacentrum

    Computable.nl
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Netwerken in het nieuwe datacenter

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    APC brengt energieverbruik datacenters in kaart

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Energiecentrales zijn blikvangers

    Rabobank
    ActueelCloud & Infrastructuur

    BAM levert nieuw datacentrum Rabobank op

    Computable.nl
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Slooppremie moet ook voor datacenter gelden

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs